Javnu scenu u Srbiji u posljednje vrijeme pogađa sve više razvoda poznatih bračnih parova a zadnji u nizu su košarkaš Miloš Teodosić i glumica Jelisaveta Orašanin. Ovo je iznenadilo mnoge jer su smatrani skladnim parom. Jelisaveta Orašnin nedavno je u središtu pozornosti bila zbog izvještaja o njezinoj rastavi od košarkaša Miloša Teodosića. Iako se niti jedna strana nije osvrnula na ove tvrdnje, priznanje Jelisavete Orašnin svakako je izazvalo reakcije u javnosti.Rijetko dajući intervjue, glumica se otvorila u jednom konkretnom slučaju, ispričavši događaje iz djetinjstva i ono što je proživjela kao djevojčica.

 

31. svibnja 1992. godine bila je na rasporedu priredba OŠ “Kralj Petar Prvi” na koju smo sestra i ja planirale doći. Međutim, vrijeme se pogoršalo i počela je padati kiša.Kad sam ja imao četiri godine, a moja sestra osam, došao je trenutak kada smo se našli pred biciklističkom stazom.

Naša je majka jasno rekla da je prelazak ovom stazom zabranjen. Uvijek smo se pridržavali ovog sporazuma, išli smo samo onoliko koliko nam je bilo dopušteno. Međutim, tog se dana nešto promijenilo. Pojurio sam naprijed, ne obazirući se na sestrine molbe da se vratim.

U pratnji svog suputnika žurno sam sišao niza stube. Nažalost, stopalo me izdalo kad sam se poskliznuo na skliskoj mahovini i uronio u vodu ispod. Panika je ubrzo zavladala dok sam se borio održati na površini, očajnički hvatajući zrak. Na kraju sam podlegao dubini, predajući se vodenom ponoru. Kako često prepričavam, baš u tom trenutku, kao da je stigla na naznačeno odredište. Prema riječima Boška Karanovića, njegovo sjećanje ograničeno je na prizor dviju žena koje su ležale na ležaljci i iznenadni vrisak prijatelja.

 

Nakon toga, moja svijest je nestala. Kad sam se osvijestio, našao sam se u kadi, potpuno odjeven, sa sestrom koja mi je pomagala pri tuširanju. Medicinska sestra je obavijestila moju majku o događajima koji su se dogodili.

Nakon mog spašavanja, moja majka se žurno spustila niz stepenice u potrazi za čovjekom koji mi je pritekao u pomoć, samo da bi otkrila da je nestao. Vjerojatno me jednostavno ispratio i povjerio na čuvanje mojoj sestri.

 Sljedećeg je dana moja majka stigla na posao i prišla joj je kolegica s posla i pitala je zašto nije ispričala detalje o tome što se dogodilo. Ovo otkriće rasplakalo je moju majku. Suradnik je otkrio da umiješanu osobu poznaje kroz zajednički interes za ribolov.

Obavijestio je moju majku da će ta osoba sutradan krenuti na bojište, izrazivši vjerojatnost da će se njihovi putevi još jednom ukrstiti po njegovom povratku. Međutim, od tog susreta nisam dobio nikakvu daljnju komunikaciju od njega. Jednom sam prilikom zapalila svijeću njemu u čast. Žarka mi je želja da je on još uvijek živ i da mi kad-tad dođe u ruke, rekla je poznata glumica.

 

Unatoč mladolikom izgledu, glumica Jelisaveta Orašanin  zapravo je rođena 13. studenog 1988. godine, što znači da ima 36 godina, što će mnoge možda iznenaditi.Nakon uspješno završene niže glazbene škole i savladavanja klavira i gitare, 2011. godine diplomirala je na Fakultetu dramskih umjetnosti u Beogradu, u klasi glasovitog Dragana Petrovića Peleta.

Njena klasa dičila se rosterom renomiranih glumaca, uključujući Miloša Bikovića, Anju Alač, Tamaru Dragičević, Ninu Janković Dičić i Miodraga Radonjića.Jelisaveta se na velikom platnu prvi put pojavila u filmu “Elipsa” u kojem je tumačila lik prostitutke. Iznimna izvedba u ulozi “Totalno novog vala” donijela joj je prestižnu nagradu Zlatna antena na festivalu Fedis.

Slavu je stekla i privukla značajnu pozornost zapaženim nastupima u nekoliko uloga, među kojima su “Vojna akademija 2”, “Kako su me ukrali Nijemci”, “Pjevaj, brate”, “Amanet” i “Andrija i Anđelka”.

Značajno priznanje pobrala je i Jelisavetina gluma u seriji “Ubice mog oca”. Intimne scene koje je podijelio s glumcem Predragom Bjelcem postale su žarište interesa. Jelisaveta je samouvjereno izjavila da je u tim scenama nosila kupaći kostim i da se nije sramila.

Od 2013. godine cijenjena je članica Beogradskog dramskog pozorišta, a svoj talenat iskazala je u renomiranim predstavama kao što su „Naranče za zbogom“, „Dete moje“, „Harold i Mod“, „U pola cene“, „Dnevna narudžba, “Mobilni” i “Tri razreda i gospođa Nušić”.

Oglasi