– Jako dobro se zna, da su u istoriji vođen iratovi zbog žena, a situacija se nije nimalo promijenila ni do današnjih dana. Jednostavno je tako, žene znaju pomutiti pamet muškarcima, pa nekada nisu sposobni ni da normalno razluče neke stvari u životu. 

Gija Karangji, poznata po svojoj fizičkoj privlačnosti koja izaziva strahopoštovanje, etablirala se kao supermodel pionir i vrlo tražen model s naslovnice. Njezina upečatljiva pojava krasila je stranice bezbrojnih časopisa, a prestižne modne kuće poput Diora, Versacea i Yves Saint Laurenta spremno su angažirale njezin zadivljujući izgled za svoje reklamne kampanje. Gijina neodoljiva privlačnost i šarm osvojili su druge do te mjere da su željno zgrabili priliku da se s njom upuste u romantičnu avanturu.

  • Vrijedno je istaknuti Ginino priznanje kao jedinog supermodela koji je krasio naslovnicu “Cosmopolitana” ne jednom, već dvaput u jednoj godini. Neosporna privlačnost njezine ljepote posjedovala je neizbrisiv šarm koji je podjednako osvajao i muškarce i žene. Na prvi pogled njezin se život činio kao bajka, no ispod površine krile su se skrivene sjene. Rođena u Philadelphiji 1960., Gia je putovala kao suvremena čarolija. Brzo se uspinjući do slave, postala je očaravajuća pojava, ukrašavajući stranice Voguea i učvrstivši svoju poziciju jednog od najcjenjenijih modela tog doba.

Poznate modne ikone poput Calvina Kleina, Ralpha Laurena, Diora i Armanija bile su očarane njezinim neodoljivim šarmom i nesvakidašnjim umijećem. Gijin dubok utjecaj na modnu industriju, ukorijenjen u njenom talijanskom podrijetlu, potaknuo je voljenu manekenku Cindy Crawford da je od milja nazove “mala Gia”. Pokazujući ogromnu hrabrost, donijela je odvažan izbor da se preseli u užurbani New York u dobi od 17 godina. Zanimljivo je da je u samo godinu dana doživjela nevjerojatnu transformaciju, procvjetavši u iskusnog i uspješnog modela.

Kroz njezinu suradnju s cijenjenim fotografima i divljenje i podršku utjecajnih osoba u umjetničkoj zajednici, brzo je postala zvijezda. Njezina ogromna popularnost omogućila joj je pristup najvišim krugovima njujorške elite, učvrstivši njezin status cijenjene manekenke. Čak je imala čast biti i čest posjetitelj elitnog noćnog kluba “Studio 54”. Nažalost, njezin je život krenuo mračnim smjerom jer je postala zarobljena u carstvu zlouporabe supstanci, počevši s manje jakim drogama prije nego što je podlegla mučnoj borbi s heroinom.

  • Duboke složenosti koje su prožimale njezin život rezultirale su značajnim transformacijama unutar njezine profesionalne putanje i predstavljale ogromne prepreke na duboko intimnoj razini. Njezino raspoloženje prvenstveno je bilo obilježeno odsustvom šarma. Kako se Đija Karandji našla u središtu medijske pozornosti, njezino se ponašanje pogoršalo, što je dovelo do improviziranih odlazaka sa seta zbog napadaja melankolije ili nezadovoljstva njezinom frizurom. Đija, pionir u LGBTQ+ zajednici, prkosila je konvencionalnim normama sudjelujući u romantičnim zavrzlamama s osobama muškog spola, a pritom je zadržala svoj status istaknute osobe u svijetu modelinga.

Izvješća pokazuju da je često stvarala duboke veze sa svojim kolegicama modelima dok je radila na uredničkim snimanjima. Njezina samouvjerenost i seksualna privlačnost postali su teme opsežnih rasprava, a kružile su glasine o njezinim pokušajima da očara svoje kolege na setu. Štetan učinak zlouporabe droga bio je očit u njezinom sve lošijem fizičkom stanju, što je dovelo do pogoršanja njezina cjelokupnog zdravlja. Kao što je primijetio njezin biograf Stephen Freed, ponovljene injekcije na jednom mjestu zahtijevale su operaciju ruke kako bi se riješila teška infekcija koja je stvorila tunel koji se protezao u njezinu venu.

U dobi od 22 godine, dok je završavala svoj posljednji angažman kao model za naslovnicu za Cosmopolitan, vješto je prikrila tragove ubodnih rana na rukama tako što ih je diskretno smjestila iza leđa. Osim toga, vješto je nagnula lice kako bi prikrila sve znakove otekline. Kako joj se ponašanje pogoršavalo i bilo joj je sve teže surađivati ​​s drugima, donijela je tešku odluku napustiti New York i potražiti utjehu kod svoje majke u Philadelphiji. Nažalost, zarazila se virusom HIV-a. Tijekom zime 1985. sve veća spoznaja počela je hvatati maha u njenom umu – mogućnost da je bila zaražena AIDS-om. Na kraju su se njezini najgori strahovi potvrdili kada je dobila dijagnozu ove bolesti. Uvriježeno je mišljenje da je virus HIV-a dobila korištenjem heroina i zajedničkih igala.

Tijekom svih pogoršanih okolnosti, Gijina majka nepokolebljivo je stajala uz nju, nepokolebljivo odbijajući bilo kakve posjete sve do Gijine smrti 18. studenog 1986. U jesen iste godine, Karanđi se našla u bolnici, snoseći vidljive posljedice proživljenih noći izložena na kišu i podnošenje žestokog napada, uključujući seksualno nasilje. Gijina smrt prošla je potpuno nezapaženo, jer je njezina smrt ostala skrivena od svih. Tek nekoliko tjedana kasnije konačno je objavljena tragična smrt ove zapanjujuće žene. Sama i usred kiše, otišla je s ovog svijeta, s njezinim sprovodom bez ikoga da joj se posljednji oprosti.

Oglasi