Mnogo je kraljeva na svijetu, koji i nisu baš toliko omiljeni u svome narodu, a razloga je jako puno. Mali je sasvim procenat onih koji su svojim radom i zalaganjem, uspjeli da se domognu vlasti, i da se nisu promijenili niti jedan promil. Kao što i sami možete da zaključite po naslovu našeg današnjega članka, govorimo o jednom kralju, koji je pomalo bizaran, i ima odvratne navike sa djevojkama sa kojima je do sada bio.

Globalna zajednica ostala je zatečena kada je 11. ožujka 2018. uznemirujuća molba odjeknula cijelim svijetom. Naime, video princeze Latife izazvao je bujicu komentara.

Nažalost, upravo gledate ovaj video, jer implicira prilično nepovoljnu okolnost. Ili više nisam živ ili sam u krajnje teškoj situaciji. Promatračima je predstavljena prisutnost zapanjujuće, mladolike osobe u plavoj majici kratkih rukava s tamnom kosom u repu. Ova osoba, poznata kao Sheikha Latifah, cijenjena princeza od Dubaija, iskoristila je priliku da otkrije svoje planove da krene u tajni bijeg iz svoje domovine.

Tiina Jauhiainen, Latifina bliska prijateljica, živo se prisjetila njihovog posljednjeg susreta, koji je bio obilježen mučnom scenom kaosa i straha. Latifini očajnički krici i žestoki otpor naišli su na neodoljivu prisutnost oružja. U tom trenutku Tiina je bila nepomična od užasa, nesposobna izgovoriti ni jednu jedinu riječ. Gledajući unatrag, duboko žali što nije izrazila svoje isprike za neuspjeli pokušaj i svoju ljubav prema Latifi. Šokantna priča o Latifinom mučnom bijegu i kasnijem zarobljeništvu pod njezinim ocem, šeikom Mohammedom bin Rashidom al Maktoumom, utjecajnim vladarom Ujedinjenih Arapskih Emirata, u početku se činila toliko nevjerojatnom da su je oni od kojih je tražila pomoć odbacili kao običnu izmišljotinu. Međutim, zahvaljujući nepokolebljivoj potpori njezinih odanih prijatelja i tima zagovornika ljudskih prava koji su se nemilosrdno borili za njezinu slobodu podnoseći peticiju UN-u, sada postoje nepobitni dokazi koji potvrđuju ozbiljnost teškog položaja princeze Latife.

U dobi od 16 godina pokušala je pobjeći prijeći omansku granicu 2002., ali je uhićena i poslana natrag u Dubai. Po povratku je odmah bačena u zatvor na više od tri godine. Tijekom boravka iza rešetaka tvrdila je da ju je otac naredio da bude fizički napadnuta. U videu iz 2018. Latifa je opisala izdržavanje “konstantne torture”, čak i kada je nisu fizički tukli. Muke su uključivale izlaganje potpunom mraku, zatvaranje u samicu i dezorijentiranost koja je zamaglila razliku između dana. Latifina starija sestra, Shamsa, također je tražila slobodu dvije godine prije Latifinog pokušaja bijega. Shamsin pohod na slobodu dogodio se dok je bila na odmoru na njihovom imanju u Surreyju u Engleskoj, a nakon toga je pronađena na ulicama Cambridgea u incidentu za koji se činilo da uključuje otmicu. Nažalost, policija nije temeljito istražila slučaj. Prema Latifinim riječima, njezina je sestra sljedećih osam godina provela u zatvoru i bila podvrgnuta drogiranju od strane vlastite obitelji.

Koji je šeik poznat po tome što tjera žene da bježe u strahu?

U dobi od sedamdeset dvije godine, Sheikh Mohammed Bin Rashid Al Maktoum, bogati pojedinac i vođa Dubaija, kao i potpredsjednik Ujedinjenih Arapskih Emirata, stekao je reputaciju po tome što u svojoj prisutnosti navodi žene na bijeg.

Jedna od supruga šeika, Haji al Husein, donijela je tešku odluku da ga napusti zabrinuta za svoju sigurnost. Povela je njihovo dvoje djece, 11-godišnju princezu al-Jalilu i 7-godišnjeg šeika Zayeda, i otputovala u Njemačku prije nego što se nastanila u Londonu. Haji trenutno traži azil u Londonu dok se također bori za razvod, navodeći kao razlog svoje strahove za svoju sigurnost i sigurnost svoje djece, kao i za šeikovu dobrobit.

Šeikova kći iz prethodnog braka, princeza Latifah, povezana je s njezinim bijegom, stvarajući vezu između ta dva događaja.

Prema službenim izvorima na dvoru šeika, 33-godišnja princeza je opisana kao “lakovjerna” i trenutno boravi u Dubaiju, gdje se smatra “sigurnom”. Nakon njezina povratka kući, cijela Sheikhova obitelj obratila se medijima, uvjeravajući ih da je Latifa neozlijeđena i da nije zadržana protiv svoje volje, što je isto mišljenje ponovila i nedavno odbjegla princeza Haja. Kako bi dodatno potvrdila Latifinu sigurnost, bivša irska predsjednica i šefica UN-a za ljudska prava Mary Robinson pozvana je u Dubai. Kao Hajin prijatelj, Robinson se složio i čak podijelio fotografije s Latifom, koja je djelovala pomalo dezorijentirano. Robinson je izjavila da Latifa “ima nekih izazova”, ali je naglasila da je okružena obitelji punom ljubavi.

Vrijedi napomenuti da šeik Muhamed ima ukupno 23 djece sa svojih šest žena, a Latifa nije prva koja je pokušala pobjeći. Prije 18 godina sličan je pothvat napravila i njegova 19-godišnja kći princeza Shamsa dok je obitelj bila na odmoru na imanju Longcross u Engleskoj.
Shamsa je parkirala auto na ulazu u posjed, ostavila telefon i počela trčati. Za njom se tragalo temeljito, a na kraju je, kako prenosi Hrvatski portal, locirana stopostotno.

Oglasi