Oglasi - Advertisement

U nastavku našeg današnjega članka, govorimo o peglanju i pranju veša. Jednostavno, jako je bitno da se veš pegla, ali treba itekako obratiti pažnju i razdvojiti sami veš….

Sadržaj se nastavlja nakon oglasa

Često nalazimo inherentan problem u pranju košulja i odjeće, pri čemu čak i nakon mukotrpnog pranja, prljavština na ovratniku i manšetama ostaje na njima. Bez obzira na to koliko se često ti dijelovi košulje čiste, oni uvijek skupljaju masnoću i prljavštinu iz izravnog kontakta s kožom, što dovodi do tvrdokornih mrlja koje je teško ukloniti. Međutim, to se zapravo lako radi, a evo kako se možete riješiti ovih neugodnosti i vratiti svjež izgled svojim košuljama.

Prije svega, treba imati na umu da se obično najviše smetnji s mrljama primjećuje na ovratnicima i manžetama jer znoj i masnoće kože obično stvaraju posebno masne tragove. Kako biste izbjegli razvoj vrlo tvrdokornih mrlja, savjetuje se pranje košulja na najmanje 60 stupnjeva. Na ovoj temperaturi se mast otapa. Ali samo pranje u perilici nije dovoljno. Predpranje igra važnu ulogu u uklanjanju ružnih tragova. Jedan od vrlo dobrih načina za pripremu košulja za pranje je priprema otopine od 3 decilitra tople vode s jednim čepom tekućeg deterdženta za pranje rublja. To pomaže u uklanjanju nakupljene masnoće i prljavštine u osjetljivim dijelovima ovratnika i manšeta košulje.

Nakon toga četku srednje tvrdoće treba ponovno umočiti u otopinu i kružnim pokretima izribati ta područja košulje. Nježno to učinite kako ne biste oštetili tkaninu jer će grubost prema tkanini dovesti do njenog većeg uništavanja i komadanja. Nakon što završite s čišćenjem tih određenih područja, jednostavno stavite košulju u perilicu i nastavite s ostatkom uobičajenog pranja. Tako će se većina masnoće i prljavštine skinuti, a košulja će biti ne samo čista nego i svježeg mirisa i izgleda. Košulje nisu jedini komad odjeće koji se nakon svakog pranja može suočiti s istim problemom.

Drugi je donja jakna. Unutarnji dio jakne obično se ispuhne i izgubi ravnomjernost – vjerojatno dvije kvalitete koje ne izgledaju baš laskavo na jakni i umanjuju njezina izolacijska svojstva. Srećom, postoji nekoliko tajni koje vam mogu pomoći vratiti stari sjaj. Ako se perje u jakni nakuplja nakon što je jakna oprana, lako ih možete odvojiti prstima. Lagano odvajanje perja, slično kao što to radite s komadićima vate, pomaže u ravnomjernoj raspodjeli perja unutar jakne. Ako imate sušilicu i funkciju sušenja perja, upotrijebite je za vraćanje paperja u prvobitni oblik.

Unatoč tome, jaknu je potrebno temeljito osušiti prije nego je stavite u sušilicu. U sušilici ne bi trebalo biti više od 10 minuta kako biste izbjegli oštećenje tkanine zbog jako visokih temperatura. Operite odvojeno na niskoj temperaturi i povećajte učinkovitost bacanjem nekoliko teniskih loptica u pranje; pomažu u raspoređivanju perja tijekom pranja i sprječavaju njihovo skupljanje. Tako će jakna ostati puna; stoga je izoliran i mnogo je udobniji i topliji za nošenje. Tako će vaše košulje i sakoi sačuvati onaj svježe kupljeni izgled. Dobro isplanirana priprema pretpranja i pravilno sušenje mogu osigurati zdrav vijek vaše najdraže odjeće. Slijedeći ove jednostavne savjete, i dalje ćete imati ‘novu’ odjeću za nošenje, koja nije umrljana perjem.

POKLANJAMO TI BESPLATNU KNJIGU!

Upiši svoj e-mail i preuzmi BESPLATNU knjigu "Manje stresa, više sreće". Nauči jednostavne korake za smanjenje stresa, povećaj unutrašnji mir i živi sretnije!

Jedan klik do tvoje knjige i novih prilika!

Oglasi

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here