Oksana Vojevodina, bivša supruga sultana Muhameda V od Kelantana, je nakon braka s njim doživjela niz kontroverzi i teškoća. Njihova ljubavna priča, koja je počela senzacionalno zbog velike razlike u godinama (ona je 24 godine mlađa od njega) i kulturnih razlika, brzo se raspala.

Nakon samo godinu dana braka, par se rastao, što je bilo popraćeno javnim sukobima i optužbama. Sultan Muhamed V nije priznao njihovog sina Leona, čime je dodatno produbio nesuglasice. Oksana je tvrdila da sultan nikad nije imao kontakt s njihovim sinom i da nije priznao očinstvo.

S obzirom na svoj status i bogatstvo, Oksana je pokrenula sudski postupak za veću alimentaciju za Leona, koju je dobila, iako njezin odvjetnik smatra da je iznos nedovoljan.

Nakon razvoda, Oksani je odobrena jednokratna isplata, ali se njezin odvjetnik izrazio kao nezadovoljan trajanjem alimentacije do Leona 18. godine, nazivajući to “apsurdnim”. Oksana je naglasila da njezin sin nosi prestižnu titulu “prijestolonasljednika sultanata Kelantan” te da se nada da će u budućnosti biti monarh Malezije.

Brak Oksane Vojevodine i sultana Muhameda V obilježila je i kontroverza zbog njegove odluke da se odrekne prijestolja zbog njihovog braka, što je bila neviđena situacija u povijesti Malezije. Nakon brzog raspada njihovog braka, sultan je koristio tradicionalnu islamsku metodu razvoda.

Oksana je javno optužila svog bivšeg supruga da je oženjen drugom ženom, što je dodatno produbilo njihove probleme.

 

BONUS ČLANAK:

Hrana igra ključnu ulogu u očuvanju zdravlja srca. Evo nekoliko ključnih savjeta za prehranu koja će podržati vaše srce:

Umjerenost, raznovrsnost i uravnoteženost: Bitno je biti umjeren u konzumaciji svih namirnica te diversificirati svoju prehranu različitim vrstama namirnica. Jednolična prehrana može biti problem, stoga uvrstite raznolike boje i vrste hrane na svoj jelovnik.

 

Mediteranska prehrana: Ova prehrana je poznata po svom povoljnom utjecaju na srce. Uključuje sezonsko voće i povrće, mahunarke, žitarice poput prosa i heljde, maslinovo ulje, ribu i morske plodove. Ograničite unos mesa, mlijeka i mliječnih proizvoda te industrijskih prerađevina.

Umirite sol: Sol je važna za zdravlje, ali u umjerenim količinama. Prekomjerna konzumacija soli povećava rizik od hipertenzije. Koristite mediteranska bilja i začine za obogaćivanje okusa jela.

Pametan izbor masti: Izbjegavajte zasićene masnoće koje se nalaze u crvenom mesu, mlijeku, i mliječnim proizvodima, te trans masne kiseline prisutne u industrijski prerađenim jelima. Umjesto toga, konzumirajte omega-3 masne kiseline iz ribe, lanenih sjemenki, orašastih plodova i sjemenki.

Voće i povrće svakodnevno: Bogato vitaminima, mineralima, vlaknima i antioksidansima, voće i povrće su ključni za zdravlje srca. Uključite raznovrsno voće i povrće poput crvene paprike, špinata, bobičastog voća i agruma u svoju prehranu.

Ova prehrambena pravila pomoći će vam u održavanju zdravog srca i općenito poboljšati vašu kvalitetu života.

Oglasi