Majke znaju da budu jako veliki heroji, kada su u pitanju njena djeca. Pri tome se svakako najviše misli na samohrane majke, koje znaju dati svoje živote, za svoju djecu…

Roditeljstvo je jedno od najzahtjevnijih, ali i najuzbudljivijih iskustava. Roditelji su često spremni učiniti sve što je u njihovoj moći kako bi svojim potomcima osigurali bolji život, pa čak i u najtežim okolnostima. Ipak, ponekad ta djeca, unatoč svom bezgraničnom trudu svojih roditelja, mogu biti nezahvalna i bezobrazna. Jedan od najtragičnijih primjera takvog ponašanja dolazi iz Turske, gdje je 25-godišnja Merve Boskurt izigrala svoju majku i manipulirala njome na način koji je šokirao cijeli svijet.
Razrada
Merve Boskurt osmislila je sofisticiranu prevaru kako bi ostvarila financijsku korist, prisiljavajući svoju majku da joj šalje novac pod lažnim pretpostavkama. Naime, Merve je svojoj majci, Gulseran (57), tvrdila da studira medicinu na prestižnom Sveučilištu Oxford, dok je u stvarnosti radila kao agentica za nekretnine u Istanbulu. Uz to, poslala je majci fotografije na kojima je odjevena u medicinsku uniformu, pa je prevara trajala nekoliko godina.
U međuvremenu, Gulseran je, vjerujući da njezinoj kćeri treba pomoć za školovanje, prodavala cvijeće ispred groblja u Antiochiji kako bi zaradila novac. Njezin trud i predanost izazvali su pažnju medija, pa je intervju za novine bio sljedeći logičan korak. Gulseran je istaknula kako je radila “kako bi pomogla svojoj djeci”, ne sluteći da njezina kći koristi njezinu nesebičnost za ostvarivanje vlastite koristi.
Ključne reakcije i razotkrivanje prevare
Merve je čak pozirala sa svojom majkom, objavljujući fotografije koje su prikazivale njezinu „ambiciju“ da postane neurokirurg. Na društvenim mrežama istaknula je koliko bi voljela pomoći svojoj majci i kako je zahvalna za njezinu podršku. No, ono što Merve nije mogla predvidjeti bilo je brzo širenje informacija koje su dovele do razotkrivanja njezine prevare. U komentarima na društvenim mrežama pojavili su se korisnici koji su tvrdili da Merve zapravo živi i radi u Istanbulu, a ne na Oxfordu. To je potaknulo novinare da provedu daljnje istraživanje.
Nakon temeljitog istraživanja, novinari su otkrili da Merve nikada nije bila studentica na Oxfordu. Umjesto toga, radila je kao agentica za nekretnine u Istanbulu, što je bilo daleko od “medicinskih studija” o kojima je pričala. Na kraju je Merve bila prisiljena priznati svoju laž. Izjavila je: “Duboko sam uznemirena činjenicom da sam svojoj majci nanijela bol. Izmislila sam priču i uspješno uvjerila sve u njenu istinitost.”
Zaključak
Ovaj tragičan slučaj pokazuje kako manipulacija i laži mogu imati ozbiljne posljedice, ne samo za osobu koja ih koristi, već i za njezine najbliže. Gulseran, koja je mislila da pomaže svojoj kćeri, na kraju je postala žrtva prevara i manipulacija. Iako su emocionalne posljedice za obitelj Boskurt bile duboke, ovaj incident je poslao snažnu poruku o važnosti poštenja i iskrenosti u obiteljskim odnosima.
Za roditelje i djecu, ovaj slučaj treba poslužiti kao upozorenje da uvijek treba održavati otvorenu i iskrenu komunikaciju. Manipulacija i obmane nisu samo štetni za obiteljske odnose, već mogu dovesti i do ozbiljnih emocionalnih i financijskih problema. U konačnici, poštovanje i uzajamno povjerenje temelj su svakog zdravog odnosa.