Oglasi - Advertisement

U Jugoslaviji svaka kućna apoteka je sadržavala i ovu mast kojom su se riješavali mnogi kožni problemi. Možda niste znali za šta se sve može koristiti Hidrociklin pa u nastavku sazbajte više o tome.

Sadržaj se nastavlja nakon oglasa

 

Ova krema posebno je učinkovita za osjetljivu kožu jer djeluje umirujuće i ublažava svrbež. Osim toga, preporučljivo je izbjegavati vruću vodu i dugotrajno kupanje, kloniti se protuupalnih lijekova i osigurati da koža ostane dobro hidratizirana. Bitno je dati prioritet zaštiti od sunca, a najbolje je suzdržati se od korištenja oštrih kozmetičkih proizvoda. Alergijski i kontaktni dermatitis mogu nastati kada koža dođe u dodir s jakim tvarima prisutnim u kozmetičkim proizvodima, uključujući parabene i parafin.

  • U takvim slučajevima može se primijeniti hidrokortizonska krema. Nadalje, kortikosteroidi su korisni za ublažavanje simptoma poput crvenila i svrbeža koji su povezani sa seboroičnim dermatitisom. Hidrokortizonska mast može učinkovito liječiti angularni stomatitis i afte, koje su obično posljedica loše higijene. Osim toga, ova mast služi i kao antibiotik te se koristi za zacjeljivanje inficiranih rana uzrokovanih ubodima insekata, uraslih dlaka i potkožnih čireva.

Prije nanošenja masti važno je kožu temeljito očistiti. Zatim se mast nanosi u tankom sloju 2 do 4 puta dnevno. Hidrokortizonsku mast preporuča se koristiti ne dulje od sedam dana. Ovaj proizvod se ne savjetuje osobama koje su alergične na određene sastojke, kao ni trudnicama i dojiljama te djeci koja još nisu izrasla trajna zuba. Moguće nuspojave mogu uključivati ​​folikulitis, pojačano ljuskanje, povećanu osjetljivost kože. , depigmentacija i kseroza. Hidrokortizonska mast je lako dostupna u fizičkim i online ljekarnama, a cijena joj je pristupačna. Preporučljivo je imati ovu mast pri ruci za liječenje različitih kožnih iritacija i ekcema. Osim toga, antibiotici su učinkoviti u sprječavanju širenja infekcija, zbog čega je razumna odluka da se održava i njihova opskrba.

DODATNI TEKST

Dermatitis, koji se obično naziva ekcemom, rašireno je stanje koje karakterizira skupina kroničnih kožnih bolesti koje rezultiraju upalom, crvenilom, svrbežom i stvaranjem osipa. Iako ovo stanje može biti neugodno i utjecati na kvalitetu života osobe, važno je napomenuti da nije zarazno i ​​da se obično može učinkovito kontrolirati pravim liječenjem i nekim prilagodbama životnog stila. Obrađuju se različiti bitni aspekti ekcema, uključujući njegove vrste, uzroke, simptome, dijagnostičke metode, dostupne tretmane i preventivne strategije.

Ovo stanje kože, karakterizirano upalom, predstavlja nekoliko simptoma kao što su crvenilo, svrbež, suhoća, perutanje, pucanje, au nekim slučajevima i mjehurići ili ljuštenje kože. Atopijski dermatitis je drugi naziv za ovu vrstu ekcema. To je najčešći oblik ekcema i često je povezan s atopijskim stanjima poput astme i alergijskog rinitisa. Obično se očituje kao suha koža koja svrbi praćena crvenim osipom. Simptomi se obično pojavljuju na lokaliziranim područjima kao što su lice, vrat, laktovi i koljena. Potencijalni uzroci uključuju genetske utjecaje, kompromitirani imunološki sustav i čimbenike iz okoliša poput alergena ili iritansa.

Kontaktni dermatitis odnosi se na upalu koja nastaje kada koža izravno stupi u interakciju s iritansom ili alergenom. Ovo se stanje manifestira na mjestu kontakta i može dovesti do simptoma uključujući crvenilo, svrbež i razvoj mjehurića ili osipa na zahvaćenom području. Iritacija kože može biti posljedica kemikalija, deterdženata i fizičkih čimbenika. Odgovor imunološkog sustava na određene tvari poput nikla, parfema ili lateksa može dovesti do alergijskih reakcija na koži. Seboreični dermatitis čest je kožni poremećaj obilježen upalom i ljuskanjem kože.

Ovo trajno stanje rezultira ljuskavom kožom koja se prvenstveno ljušti s masnijih dijelova tijela. Uobičajeni simptomi uključuju pojavu žućkastih, masnih ljuskica praćenih crvenilom. Ove indikacije se često opažaju na tjemenu, licu, ušima i prsima. Dishidrotični dermatitis ili dishidroza može nastati kombinacijom genetske predispozicije i utjecaja okoliša, vjerojatno povezanih s gljivičnim čimbenicima.

Ova posebna vrsta ekcema razlikuje se od drugih, manifestira se kao sićušni mjehurići koji svrbe na dlanovima i tabanima. Tipični simptomi sastoje se od trajnog svrbeža, crvenila i perutanja kože na prstima, dlanovima i donjem dijelu stopala. Numularni dermatitis može biti potaknut čimbenicima kao što su stres, alergije i kontakt s iritantima. Ovo se stanje manifestira kao asimptomatski pruritični osip, karakteriziran diskoidnim erupcijama koje se obično nalaze na trupu i ekstremitetima. Može se pojaviti zbog suhe kože, iritacije i niske razine vlažnosti.

PREUZMITE BESPLATNO!

SAMO ZA NAŠE ČITATELJE!

Unesite svoj e-mail kako biste dobili BESPLATNU KNJIGU "Manje stresa, više sreće". Otkrijte jednostavne korake za smanjenje stresa, povećanje unutrašnjeg mira i stvaranje sretnije svakodnevice o kojoj ste oduvijek sanjali! 😎

Preuzmite knjigu jednim klikom!

Oglasi

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here