U tradiciji feng shuija, boja vašeg novčanika trebala bi biti jedan od čimbenika koji snažno utječu na vaše financijsko blagostanje i opću sreću. Na primjer, različite boje novčanika utječu na vaše financije na sljedeće načine: Crni novčanik: crna boja simbolizira bogatstvo i prosperitet. Vjeruje se da pomaže osobi napredovati u karijeri ili razvijati vlastiti posao na osobnoj razini, a istovremeno privlači financijska sredstva.
Crveni novčanik: Crvena boja povezuje se s vatrom, a vjeruje se da je to boja koja donosi bogatstvo. Ovaj novčanik ima sposobnost neutralizirati lošu energiju i potaknuti financijsku sreću. Smeđi novčanik: smeđa boja često se povezuje s bogatstvom. Pomaže vam uštedjeti više. Štoviše, vjeruje se da smeđi novčanik sprječava nehajno trošenje.
Plavi novčanik: Plava boja, simbol vode, dovodi do toga da novac “ispliva”, povezan s plavim novčanikom. Stoga bi bilo najbolje kloniti se plavih novčanika.Zeleni novčanik: Zelena je boja vitalnosti i rasta. Stavite svoj novac u zeleni novčanik da se umnoži. Žuti novčanik: Žuta je boja koja privlači novac, a također potiče impulzivnu potrošnju. Oni koji žele uštedjeti neka se odluče za senf žutu, živahne žute nijanse donijet će sreću u novčanim poslovima.
Ljubičasti i ružičasti novčanici… više znak privrženosti nego raskoši. Za ljude koji rade na prosperitetu, odabir ljubičastih i ružičastih novčanika možda nije tako praktičan. Treba imati na umu da se ova dodijeljena značenja temelje isključivo na Feng Shui običajima i ne moraju imati nikakvu znanstvenu osnovu. Štoviše, odabir boje novčanika može biti samo stilska odluka koja predstavlja osobne preferencije.
BONUS TEKST:
Nisko prizemna grmolika višegodišnja biljka je limunska trava, porijeklom iz jugoistočne Azije. Miris mu je nevjerojatno sličan mirisu limuna, ali puno blaži i slađi. Ne samo da lijepo miriše, već ima i mnogo toga za vaše zdravlje. Zelene stabljike i lišće pomalo podsjećaju na mladi luk. Prilično je uobičajen u kuhinji, nalazi se u juhama i plodovima mora, djeluje kao primarni sastojak začina za curry i priprema ugodan čaj.
Važno: Uvijek se posavjetujte sa svojim liječnikom prije upotrebe bilo koje biljke iz medicinskih razloga. Matičnjak, koji je u narodnoj medicini služio kao prirodni lijek za bolju probavu, koristio se i za ublažavanje glavobolje, hladnoće i visokog krvnog tlaka. Danas se osim u ove svrhe dodatno koristi u borbi protiv insekata.
Esencija ove biljke daje osvježavajući miris sapunima i sredstvima za dezinfekciju ruku. Limunska trava je bogata nekoliko vitamina i minerala, uključujući magnezij, cink i željezo. Također sadrži značajnu količinu vode; u šalici sirove limunske trave nalazi se 47 grama vode. Izgledom poput luka i blagog mirisa i okusa limuna, limunska trava može donijeti višestruke prednosti vašem zdravlju.
Navedene dobrobiti ove biljke pripisuju se svojstvima koja posjeduje: antibakterijsko, antigljivično, protuupalno, antioksidativno i antikancerogeno. Ulje limunske trave Metoda koja se koristi za ekstrahiranje ove tvari iz osušenih listova biljke je destilacija vodenom parom. Lagane je konzistencije i blijedožute do zelene boje. Njegov tipičan opis je da ima jake, svježe mirise limuna sa zemljanim tonovima.
Pomaže umiriti mišiće i učiniti ih otpornima, stoga pomaže kod bolova u mišićima i reumatizma. Ulje može pomoći protiv bolova u mišićima. Ulje se također može povezati s privremenim dobrobitima, na primjer: Zdravlje zubi Za studiju koja je uključivala djecu u dobi (9-12 godina) koja razvijaju blagu bolest desni, primijećeno je da redovito ispiranje (redovito dva puta dnevno tijekom 3 tjedna) Vodica za ispiranje usta koja sadrži 0,25% ulja limunske trave dovela je do smanjenja količine zubnog plaka i bolesti desni.