U nastavku našeg današnjega članka, govorimo o svekrvi, a koja je definitivno šokirala cijeli svijet. Znamo da neke svekrve znaju biti jako opasne, a evo šta je ova uradila…

Riječ je o događajima koji su doveli do jezivog ubojstva mlade žene Aleksandre Pešić, a u središtu svega bila je njezina svekrva, žena čija je posesivnost i manipulacija ostavila dubok trag. Aleksandra je bila kći jugoslavenskih imigranata radničke klase koji su živjeli u predgrađu Vancouvera. Bila je mlada, lijepa, ambiciozna – 1985. natjecala se za Miss Kanade, čime je stekla popularnost.
Prijatelji su je opisali kao karizmatičnu i duhovitu, ali i pomalo opreznu kada je u pitanju upoznavanje novih ljudi. U jednom običnom danu provedenom s majkom, dok su razgledavale kuće za prodaju, Aleksandra je upoznala Jelku Pešić – nasmijanu, nisku ženu koja je odmah pokazala interes za Aleksandru rekavši da ima sina koji će biti “kao stvoren za nju”. Ostavila je posjetnicu i povukla se, ali to je bio tek početak. Kad je nekoliko mjeseci kasnije Aleksandri trebao automehaničar, otišla je u radnju Joea Pešića – Jelkinog sina. Ubrzo su započeli vezu.
Joe je bio pažljiv, šarmantan, vodio je Alexandru u otmjene restorane, donosio joj cvijeće i vozio je na motoru. Veza se brzo razvila i ubrzo je došlo do zaruka. U tom trenutku Jelka se oduševila. No ubrzo se pokazalo da njezin entuzijazam ima i drugu stranu. Počela se miješati u sve – od popisa uzvanika, preko odabira vjenčanice, do organizacije cijelog vjenčanja. Iako je Aleksandri sve to bilo alarmantno, odlučila je ne odustati od braka. Vjenčanje je bilo 11. lipnja 1988., ali je Jelkina kontrola postajala sve agresivnija. Kad je jednom mladom paru ponudila veliku svotu novca da kupi kuću u njezinoj blizini, to se činilo kao velikodušna gesta. No, bio je to još jedan korak prema potpunoj kontroli. Godinu dana kasnije, Alexandra i Joe dobili su sina Brandona
. Božićno drvce tada se pokazalo još većom prijetnjom. Jedne večeri, dok je čuvala dijete, inzistirala je da mu da čaj “da ga smiri”, iako joj je Aleksandra to zabranila. Kad su se roditelji vratili, beba je bila polusvjesna, gotovo bez pulsa. Dijete je bilo na rubu smrti. Iako se Brandon oporavio, za Alexandru je to bila prekretnica. Ubrzo je uzela dijete i otišla roditeljima, dajući Joeu ultimatum. Nije mogla podnijeti činjenicu da je njezin suprug uvijek na prvom mjestu stavljao majku. Nakon dvije godine braka podnijela je zahtjev za razvod.
Uslijedilo je teško razdoblje skrbništva i borbe za financijsku podjelu, no Alexandra je uspjela dobiti puno skrbništvo nad sinom. 5. kolovoza 1992. dogodila se tragedija. Aleksandra je sjedila u automobilu s prijateljicom ispred ordinacije kada je upucana u glavu i rame. Prijateljica je preživjela, ali je Aleksandra umrla u bolnici. Imala je samo 25 godina, a njezin sin tek tri godine. Policija je ubrzo pronašla svjedoke koji su opisali crveni automobil iz kojeg je pucano, kao i dvojicu tamnokosih muškaraca.
Iako je automobil ukraden, dokazi su doveli do Milana Nenadića, čovjeka s kriminalnom prošlošću, koji je viđen kako ulazi u automobil s Jelkom Pešić. Zatim se otkrije da je nekoliko dana prije Aleksandrine smrti ona dobila knjigu o ubojstvu žene po imenu Sydney James, koja je uključivala hrabre odlomke o nasilju, progonu i prijetnjama smrću. Aleksandrina prijateljica svjedoči da joj je netko zapalio drvo u dvorištu, baš kao u knjizi. Paranoja je postala stvarnost. Policija je Nenadića povezala s Jelkom – viđen je kako izlazi iz njezine kuće, a svjedoci tvrde da mu je ona tada rekla: “To je to, onda će sve biti u redu.”
Također, upravo je ta knjiga pronađena u njenoj kući, s označenim dijelovima koje je Aleksandra dobila. Na kraju je Jelka Pešić uhićena sa svojim pomagačima. Sud ih je osudio na doživotni zatvor, s mogućnošću žalbe nakon 25 godina. Jelka je 2008. godine zatražila uvjetni otpust zbog zdravstvenog stanja, no zahtjev joj je odbijen. Ne zna se što je dalje bilo s njom. Joe Pešić nikada nije optužen, a maleni Brandon preselio se kod bake – Aleksandrine majke. Tako je završila jedna od najstrašnijih obiteljskih tragedija koja je potresla kanadsku javnost, ali i jugoslavensku dijasporu. Priča o opsesivnoj kontroli, zlostavljanju i ubojstvu ostala je vječni podsjetnik.