U nastavku našeg današnjega članka govorimo o jednoj temi, a koja je usko povezana sa šivanjem i krojačkim poslom koji je pomalo u zapećku. Naime, jako cijenjen zanat, koji se jako puno plaća, ali danas jednostavno nema ko to da radi, a trebalo bi možda…..
Sigurnosna igla djeluje kao pomoćno sredstvo. Naučite kako ga pravilno koristiti prilikom šivanja. Ovaj članak će pokazati prednosti koje vam može ponuditi. Pogledajte ovaj vodič na YouTube kanalu Tailor Nour. Prikazuje tehniku korištenja sigurnosne igle koju vjerojatno još niste vidjeli. Ako imate šivaći stroj, svakako uložite malo vremena u svladavanje ove tehnike. Također će biti potrebni mali odvijač i sigurnosna igla. Upotrijebite odvijač da uklonite vijak sa šivaćeg stroja.
Započnite odabirom tkanine na koju namjeravate pričvrstiti elastiku. Zatim provucite elastiku pomoću sigurnosne igle i postavite je ispod stopice. Zatim uključite šivaći stroj i pričvrstite elastiku slijedeći ove upute. Ova tehnika također olakšava jednostavno stvaranje uzoraka. Korištenje elastične trake za oblikovanje nabora ovom metodom postaje jednostavno. Ova tehnika pojednostavljuje proces šivanja i skupljanja bilo koje vrste tkanine. Cijeli proces možete pogledati u priloženom videu.
BONUS: NEUROLOG:
Mozak ne voli masti, duhan ili alkohol. Međutim, ono apsolutno voli OVO, i važno je da svi budu toga svjesni!
Dobrobit našeg mozga ključna je za naše cjelokupno zdravlje, a pristupi koje poduzimamo da bismo ga njegovali mogu dugoročno uvelike utjecati na naše kognitivne i mentalne funkcije. Nekoliko elemenata, poput odabira prehrane, načina života i emocionalnih stanja, može utjecati na zdravlje mozga. Ovaj tekst bavit će se štetnim učincima koje loše navike mogu imati na mozak, uz preporuke za očuvanje njegova zdravlja.
Utjecaj štetnih navika na mozak je značajan. Konzumacija nezdrave hrane ili izostavljanje doručka može uvelike ometati kognitivnu funkciju. Doručak je bitan za opskrbu tijela energijom nakon noći posta; njegova odsutnost može umanjiti sposobnost mozga da učinkovito upravlja dnevnim zadacima. Ignoriranje ovog temeljnog obroka može dovesti do smanjene koncentracije, ugroženog pamćenja i općeg osjećaja mentalne iscrpljenosti. Multitasking, ili čin rješavanja više zadataka istovremeno, može negativno utjecati na rad mozga.
Jasna ilustracija toga je ponašanje u vožnji dok smo uključeni u telefonski razgovor, što stavlja značajan stres na mozak dok pokušava rukovati s više tokova informacija istovremeno. Ovo preopterećenje kognitivnih resursa može rezultirati smanjenim sposobnostima donošenja odluka i većim izgledima za nesreće. Ostali elementi koji mogu uvelike negativno utjecati na zdravlje mozga su konzumacija alkohola, pušenje i stres. Pušenje smanjuje opskrbu mozga kisikom, što može dovesti do oštećenja moždanih stanica.
Alkohol može uzrokovati probleme s kratkoročnim pamćenjem, ali također može nanijeti dugotrajno oštećenje mozga. U isto vrijeme, stres ima potencijal pokrenuti upalne reakcije u mozgu, što može dovesti do raznih poremećaja mentalnog zdravlja. Savjeti za očuvanje zdravlja mozga počinju zdravim doručkom. Preporuča se jesti hranu bogatu hranjivim tvarima poput cjelovitih žitarica, voća, orašastih plodova i proteina. Ova hrana nudi vitalne mikronutrijente koji potiču rad mozga. Nadalje, uživanje u doručku u mirnom okruženju, bez ometanja, ključno je jer omogućuje umu i tijelu da se usredotoče na probavu i apsorpciju hranjivih tvari.
Visokokvalitetna hrana ključna je za održavanje zdravlja mozga, a to uključuje niskokalorično meso poput puretine i ribe. Osim toga, kognitivne funkcije mogu se poboljšati konzumacijom tamne čokolade bogate antioksidansima, zajedno s prirodnim kakaom i medom. Kako biste pospješili pravilnu cirkulaciju krvi u mozgu, važno je izbjegavati masnu i pretjerano slanu hranu, jer je održavanje krvnog tlaka pod kontrolom ključno. Važan element za očuvanje zdravlja mozga je mentalni angažman.
Aktivnosti poput čitanja, stjecanja novih vještina, rješavanja zagonetki i druženja mogu pomoći u održavanju oštrine uma. Ove aktivnosti potiču razvoj novih veza u mozgu, potencijalno pomažući u prevenciji kognitivnog pogoršanja. Dovoljno sna neophodno je za regeneraciju mozga i održavanje njegovih funkcija. Preporučuje se ciljati na najmanje šest sati kvalitetnog sna svake noći. Nadalje, kako biste pomogli svom mozgu da se opusti i pripremi za odmor, ključno je ograničiti izlaganje ekranu na najmanje jedan do dva sata prije spavanja.
Preporuke za svakodnevnu praksu naglašavaju važnost jutarnje rutine za potporu zdravlju mozga. Savjetuje se rano ustajanje, otvaranje prozora kako bi se omogućio svježi zrak, duboko disanje i popiti dvije čaše vode. Usvajanje ovih navika može povećati vašu razinu energije i pripremiti vaš mozak za dan koji dolazi. Emocionalno blagostanje igra ključnu ulogu u očuvanju zdravlja mozga. Cjelokupno mentalno zdravlje može se poboljšati pozitivnim emocijama i osmijehom, koji pomažu u smanjenju razine stresa. Podržavanje mentalne ravnoteže moguće je njegovanjem malih radosti u životu i izbjegavanjem stresa.