Lepa Brenaje već decenijama na regionalnoj estradnoj sceni i i dalje je aktivna i nastupa te se upravo nalazi na turneji koja je izuzetno posjećena. U svojoj karijeri je otpjevala veliki broj hitova a mi danas govorimo o jednom.
Gotovo sve Brenine pjesme odmah su postigle popularnost, no identitet autora pjesama često ostaje tajna. Saša Popović, istaknuta ličnost pop glazbe, iskreno je ispričao kako mu je pisanje pjesama hobi uz osnovnu karijeru. Priliku da objavi ove pjesme dobio je Raka Đokić, koji je u to vrijeme vodio grupu Slatki greh. Godine 1985. Saša je za Lepu Brenu komponirao i aranžirao izvanrednu pjesmu “Nežna žena” na tekst Radmile Mundrinić.
- Bio je ključan u njezinom putu koji joj je promijenio život od Brčkog do Beograda, gdje je naposljetku osvojila publiku diljem bivše zemlje pjesmom “Slatki Greh”. Lepa Brena prisjeća se detalja njihovog prvog susreta. Za medije je spomenula: “Pripremala sam se šest mjeseci kada mi se Saša javio da uđem u grupu. Kad je vidio Saleta, otac mu je primijetio njegovu težinu – samo 45 kilograma – i kostim za palačinke.
Smatrao je glupim da se bavim takvim bendom, ali mi je s malo oklijevanja dopustio da radim sa ‘Slatkim grehom’. Sale nije ozbiljno gledao na Sašu, ali samo sam bio zahvalan što Sašin bend nije natjerao da otputuje u Bačku Palanku, a nedugo zatim pojavila se i Brena – našalio se Popović. U sivom kovčegu, pričvršćenom užetom, bila je odjeća za nastup.
Nekoliko dana orkestar je vježbao bez pjevačice, dok se Brena posvetila usavršavanju pjesama. “Odabrala je tri pjesme, a njezina brzina učenja bila je izvanredna”, primjećuje Saša. Dok je bila na pragu stupanja na pozornicu, dogodio se neočekivani događaj – proglašena je žalost nakon Titove smrti. Saša se prisjeća kada mu je Popović došao tražiti akontaciju plaće. Iako je bio iznenađen, na kraju je odlučio dati joj novac.
“Po povratku iz Novog Sada izgledala je potpuno transformirana – nova frizura, nova odjeća, sve se promijenilo. Saša je pojasnio da je u vrijeme žalosti orkestar uvježbavao glazbu, dok se novopečena pjevačica koncentrirala na prehranu. Direktor hotela bio je zapanjen kad smo prvi put surađivali; tako je počela Lepa Brena.
DODATNI SADRŽAJ:
Životna priča Dragomira Felbe ispunjena je dubokim emotivnim doživljajima. Imao je značajan utjecaj na jugoslavensku kinematografiju, a svoj put započeo je u Narodnom pozorištu u Kragujevcu. Mlađa ga publika vjerojatno prepoznaje kao djeda Štraja iz serije Otvorena vrata, a pojavio se u više od 100 domaćih filmova. Rođen 1921. u Skoplju, studirao je na Tehnološkom i Pravnom fakultetu.
U 25. godini odlučio se posvetiti glumačkoj karijeri. Umjetnička zajednica visoko cijeni njegov doprinos, a njegova je karijera obilježena brojnim priznanjima. Felba je svoj filmski put započeo 1948. godine, a proslavio se ulogama u filmovima poput “Barba Žvane”, “Jarac”, “Vuk samotnjak”, “Lov u mutnom” i “Otvorena vrata”.
Godine 2000. poznati glumac doživio je izazovno razdoblje kada mu je umrla supruga, a kasnije te iste godine uslijedio je gubitak kćeri nakon dugotrajne borbe s bolešću. Nakon ovog tragičnog događaja Dragomir se povukao iz javnosti i preminuo 2006. godine, šest godina nakon gubitka drage obitelji. Sahranjen je u Aleji velikana na Novom groblju u Beogradu.