Zvezde Granda su polako krenuli i u novu sezonu, a sve to prolazi bez prvog čovjeka ovog takmičenja a to je Saša Popovića. Slijedi i priča o njegovoj sestri…

Saša Popović i Ivanka Popović: Zamršene obiteljske veze i složeni odnosi. Pojavila se nedavna informacija koja je mnoge iznenadila. Naime, tvrdi se da je Saša Popović, poznat po svojim uspjesima i karijeri, u vezi s Ivankom Popović, bivšom rektoricom Sveučilišta u Beogradu. Ovo otkriće zateklo je mnoge nespremne, tim više što javnost dotad nije bila upoznata sa zamršenošću njihove veze. Nadalje, neupućenost Ivanke Popović, sestre Saše Popovića, dovela je do pojačanih upita javnosti i nagađanja. Pojavila su se nagađanja o rodbinskim vezama i međuljudskim odnosima.
U prvim objavama koje su kružile internetom, prema informacijama iz nepoznatih izvora, Saša i Ivanka zapravo su braća i sestre. Ovo otkriće za mnoge je bilo šokantno jer su se i Saša i Ivanka dosljedno distancirali od bilo kakve takve veze u javnom diskursu. U pokušaju da saznamo više detalja, ekipa Kurira došla je do Saše Popovića; ali nije odgovarao na njihove upite. Naknadno su zatražili uvid od prof. dr. sc. Popović, koji je iznio neke informacije, ali njegov odgovor nije bio posve jasan. Ustvrdio je da Ivanka Popović ima značajnu poziciju u državi, istaknuvši da su njihove rodbinske veze sežu sedam generacija unatrag. Unatoč tome, istaknuo je kako ovu vezu ne smatra posebno intimnom, otkriće koje je vjerojatno iznenadilo mnoge koji su očekivali temeljito objašnjenje njihove zajedničke dinamike.
Ivanka Popović: Istaknuta prisutnost u akademskoj zajednici, Ivanka Popović poznata je ne samo po svojoj povezanosti sa Sashom, već i kao značajna osoba u obrazovnim i akademskim sferama. Nakon što je bila rektorica Sveučilišta u Beogradu, tijekom svoje karijere stekla je impresivnu reputaciju. Prošle godine primila je značajnu čast da bude izabrana za potpredsjednicu Europske udruge sveučilišta (EUA), što je dokaz njezine predanosti i doprinosa u području obrazovanja. Nadalje, Ivanka Popović ostaje nastavnica na Tehnološko-metalurškom fakultetu, gdje je napredovala u akademskoj karijeri i dala doprinos srpskom obrazovnom sustavu.
Njezino akademsko bavljenje, uz sudjelovanje u međunarodnim organizacijama, nedvojbeno je ojačalo njezin ugled u zemlji i cijeloj Europi. BONUS: Smjernice za pravilno zalijevanje orhideja Uz narativ Saše i Ivanke Popović, uzgoj orhideja zaslužuje daljnju raspravu. Poznate po svojoj estetskoj privlačnosti, orhideje također zahtijevaju posebnu njegu. Za razliku od drugih biljaka, orhideje imaju jasne potrebe za zalijevanjem; nepravilne tehnike mogu oštetiti biljku. Kada su u pitanju orhideje, posebnu pozornost treba obratiti na korištenje supstrata od kokosa. Ova podloga slabo upija vlagu, zbog čega je potrebno primijeniti odgovarajući način navodnjavanja. U nastavku su neke vrijedne preporuke za pravilno zalijevanje orhideja:
Suzdržite se od izravnog zalijevanja: preporučljivo je ne stavljati orhideje pod tekuću vodu jer to može dovesti do neadekvatnog zalijevanja i mogućeg sušenja biljke. Koristite veću posudu: vodu treba staviti u posudu koja je veća od postojeće posude za orhideje. Kada je prikladno gnojiti, dodajte predloženu količinu gnojiva i provjerite je li dobro pomiješano s vodom. Potopite orhideje u vodu i ostavite ih najmanje 20 minuta. U slučajevima kada je biljka posebno dehidrirana, može se ostaviti u vodi nekoliko sati bez ikakve štete. Nakon završetka zalijevanja pažljivo izvadite orhideju iz vode, pustite da se ocijedi i zatim je vratite na predviđeno mjesto.
Ovakav način zalijevanja omogućava biljci da uzme potrebnu vlagu, a istovremeno sprječava isušivanje korijena. Zaključak Narativ oko Saše Popovića i Ivanke Popović otkriva duboke veze koje često izmiču javnosti. Iako su njihove obiteljske interakcije uglavnom izvan svjetla pozornosti, detalji koji okružuju njihove odnose i profesionalne napore zaslužuju priznanje. Saša Popović je neupitno uspješan poduzetnik, dok Ivanka Popović utjelovljuje ključnu prisutnost u akademskom svijetu. Nadalje, čin brige o orhidejama služi kao dirljiv podsjetnik da čak i najobičniji svakodnevni zadaci, poput zalijevanja biljaka, mogu igrati ključnu ulogu u postizanju uspjeha, bilo u hortikulturi ili u širem kontekstu života.