Za ovaj vikend spremili smo vam jednu jako zanimljivu priču, a tiče se crne hronike. Naime, jako je bitno napomenuti da sve veći procenat slavnih osoba umire, a to je slučaj i ovoga vikenda…..

Poznati pjevač Angelito Toledo Alejandro preminuo je od raka debelog crijeva nakon hrabre borbe. Od njega su se oprostili obitelj i obožavatelji. Filipinska glazbena krajolika oplakuje gubitak jedne od svojih najomiljenijih i najbriljantnijih ličnosti, budući da je Haji Alejandro napustio ovaj život 22. travnja 2025., u dobi od 70 godina. Njegovo nasljeđe ostavilo je dubok trag u analima Originalne filipinske glazbe (OPM). Vijest o njegovoj smrti duboko je pogodila bezbrojne obožavatelje, kolege i publiku koja je cijenila njegove iskrene i iskrene nastupe tijekom desetljeća.
Rođen kao Angelito Toledo Alejandro, Haji je od ranog djetinjstva pokazivao izniman talent i karizmu, brzo se nametnuvši kao jedan od najistaknutijih glasova u filipinskom glazbenom krajoliku. Karijeru je započeo 1973., a vrhunac svoje prepoznatljivosti doživio je tijekom 1970-ih i 1980-ih. Njegove trajne pjesme, poput “Kai Ganda ng Ating Musika”, “Panakip-Butas” i “Nakapagtataka”, postale su bezvremenski klasici koje njeguju brojne generacije. Na vrhuncu svoje slave, Haji je zaradio nadimak “Kilabot ng mga Kolehiyala”, što se slobodno može prevesti kao “strah i trepet studentica”, što odražava njegovu značajnu privlačnost među mladim ženama. Njegov zadivljujući šarm, iskrene izvedbe i izniman vokalni talent zavoljeli su ga publici diljem Filipina. Nažalost, početkom 2025.
Haji se suočio s jednim od najstrašnijih izazova u svom životu kada mu je dijagnosticiran četvrti stadij raka debelog crijeva. Unatoč odlučnoj borbi protiv bolesti, koja je uključivala i operaciju u veljači te godine, bolest je nastavila napredovati. Ubrzo su se pojavile komplikacije jer je rak metastazirao i na pluća i na jetru, pogoršavajući njegovo stanje. Kasnije je hospitaliziran i bila mu je potrebna intubacija; No, unatoč marljivim naporima liječničkog tima, njegovo tijelo nije izdržalo. Prema riječima njegove dugogodišnje partnerice Aline Velasquez, prvi znakovi bolesti očitovali su se tijekom nastupa u Wiganu, što je na kraju ostalo zabilježeno kao jedno od njegovih posljednjih javnih pojavljivanja.
Unatoč vitalnosti i snažnoj želji za nastavkom rada u to vrijeme, bolest se postupno infiltrirala u njegov život i brzo preuzela potpunu kontrolu. Nakon njegove smrti, obitelj je zamolila javnost da im pruži razumijevanje i privatnost dok prolaze kroz ovo izazovno vrijeme tuge. Smrt Haji Alejandra označava ne samo gubitak pojedinca, već i kraj značajnog poglavlja u povijesti filipinske glazbe. Njegov doprinos služi kao svjedočanstvo zlatnog doba izvorne filipinske glazbe (OPM), doba koje karakteriziraju pjesme duboko ukorijenjene u emocijama, s izvođačima koji su istinski iskusili bit svoje umjetnosti. Unatoč patnji i bolesti, hadžija je do kraja ostao vjeran svom zanatu, obitelji i publici.
Njegovo nasljeđe opstaje kroz melodije koje su definirale mladost nebrojenih pojedinaca, tekstove koji su duboko odjeknuli i trajan utjecaj koji je imao na sljedeća generacija pjevača. Iako Filipini žale zbog gubitka legende, Haji Alejandro će zauvijek postojati u pjesmama, sjećanjima i srcima svih koji su ga cijenili i cijenili. DODATNI TEKST Lokacija stražarnice je od velike važnosti. Tradicionalno se postavlja uz ikone, slavske svijeće ili na visok, čist i osvijetljen prostor u kući. Vjeruje se da takvo okruženje pojačava njegove zaštitne sposobnosti.
U nekim krajevima Srbije postoji običaj da se jaje stavlja na krov kuće, dok se u drugim krajevima čuva u ormarima ili čak nosi u torbama na putovanju, služeći kao zaštitni amulet. Intrigantan aspekt vjerovanja koja okružuju kuću anđela čuvara je njegova postojana priroda. Ako jaje uspješno izdrži cijelu godinu, a da ne pukne, ne promijeni boju ili se ne pokvari, to se smatra vrlo povoljnim znakom – pokazateljem zdravlja, sreće i općeg blagostanja cijele obitelji.