Oglasi - Advertisement

U nastavku našeg današnjega članka, govorićemo o jednoj srpskoj pjevačici, koja je nedavno ostala bez svoga supruga. Evo, o čemu se zapravo ovdje radi….

Sadržaj se nastavlja nakon oglasa

Aleksandra Tadić Cipka je poznata pevačica koja je prošla kroz teške životne trenutke, posebno nakon iznenadnog gubitka svog supruga, Nebojše Stojićevića Jarina, koji je preminuo od srčanog udara u maju prošle godine. Tragedija je bila još veća jer je Aleksandra bila ta koja je pronašla svog muža mrtvog, što je ostavilo dubok emocionalni ožiljak na njoj. Iako se svakodnevno sećala svog voljenog supruga kroz zajedničke fotografije i video snimke, pevačica je pokazivala koliko joj je teško da pređe preko gubitka.

Njihov brak, iako je bio poznat po razlici u godinama, bio je izuzetno snažan. Aleksandra i Jarin su se mnogo voleli, a njihov brak bio je temeljeni na dubokom međusobnom poštovanju. Ipak, Aleksandra je doživela dodatni šok kada je saznala da njen muž nije ostavio imanje njoj, već svojim ćerkama iz prvog braka, Andrei i Leni. Čak iako su delili život i imanje, Jarin je celokupnu imovinu ostavio njima, dok je Aleksandra nasledila samo stan koji su zajedno kupili.

Nakon ove nepravde, Aleksandra je bila duboko potresena i emocionalno van sebe, a izvor blizak pevačici otkrio je da je bila veoma pogođena saznanjem da joj muž nije ostavio ništa od njegovog bogatstva. Ćerke njenog muža su, ipak, pokušale da joj pomognu nudeći joj novčanu pomoć, ali je Aleksandra to odbila, jer nije želela da ide protiv volje svog pokojnog supruga. Ovaj čin je bio pokazatelj njene poštovanja prema njegovoj poslednjoj želji.

Iz tih teških trenutaka, Aleksandra je odlučila da se vrati svojoj muzičkoj karijeri. Pevanje je postalo njen izvor prihoda i finansijske stabilnosti, koji joj je pomogao da prevaziđe period tugovanja i da nastavi dalje sa životom, uprkos teškim gubicima koje je pretrpela.

Iako nije nasledila bogatstvo svog muža, Aleksandra je želela da ovekoveči njegovu ljubav i poštovanje prema njemu. Započela je pripreme za zajedničko grobno mesto pored Jarina, kako bi ostala blizu njega, čak i nakon smrti. Takođe, zajednički spomenik sa njegovom i njenom slikom postavljen je kao trajni simbol njihove ljubavi. Ovaj čin je bio duboko emotivan i ukazivao na neprolaznu vezu koju su delili, uprkos materijalnim stvarima.

Aleksandra je i u trenucima tuge i nesigurnosti pokazala veliku snagu i odlučnost da krene dalje. Bez obzira na gubitak voljene osobe i teškoće sa nasleđem, ona je svojim povratkom na scenu dala jasan znak da ljubav nadmašuje sve, čak i materijalnu vrednost. Njen povratak na muzičku scenu i odlučnost da nastavi sa životom pokazali su njenu unutrašnju snagu i sposobnost da se izbori sa svim nedaćama.


Bonus: Mandarine – Dragoceno Blago Kine

Mandarine su voće koje mnogi obožavaju zbog njihove osvežavajuće i slatke prirode. Osim što su izvor vitamina C, one sadrže brojne lekovite osobine, koje su činile da postanu cenjeni agrumi širom sveta. U kineskoj tradiciji, mandarini iz Sinhuija posebno se izdvajaju zbog svojih lekovitih svojstava.

Sinhui, mali grad u provinciji Guangdong, poznat je po specifičnom mirisu sušenih kora mandarina, koje se nazivaju čenpi. Ovaj miris nije samo karakterističan za ovaj kraj, već je za lokalno stanovništvo on simbol bogatstva i vrednosti. Zanimljivo je da na kantonskom dijalektu reč za mandarinu zvuči isto kao i reč za zlato. Upravo zbog toga mandarini iz Sinhuija pridaju poseban značaj već dugi niz godina.

Sušene kore mandarina, ili čenpi, postale su dragocenost u kineskoj medicini. Korišćene su za poboljšanje varenja, jačanje slezine, i kao prirodni tretman za respiratorne smetnje. Osim toga, čenpi je bogat antioksidansima i flavonoidima, koji pomažu u regulaciji krvnog pritiska.

Sušene kore mandarina: Prava zlatna koka

Sušene kore mandarina iz Sinhuija nisu samo lekovite, već su postale i vrlo cenjene na tržištu zbog svog specifičnog sastava. Proces sušenja traje najmanje tri godine, a kore variraju u zavisnosti od vremena berbe. Na primer, zelene kore potiču od nezrelih mandarina, dok su crvene kore najkvalitetnije kada se berba obavi u decembru.

Zanimljivo je da starost čenpija direktno utiče na njegovu vrednost. Što su kore starije, njihova cena je veća, slično kao kod vrhunskih vina. Na aukcijama, cene su strelovito rasle – kilogram sušenih kora iz 1968. godine prodat je za 9.320 evra, dok 50-godišnji čenpi trenutno dostiže cenu od 8.875 evra po pola kilograma.

Ova industrija postaje milijardska, sa procenom vrednosti na oko 3 milijarde evra. Ovo jasno pokazuje da mandarinske kore nisu samo kulturni simbol, već i pravi finansijski resurs.

Zaključak

Mandarine nisu samo voće koje uživamo zbog njihove osvežavajuće prirode i bogatstva vitamina, već su njihove kore postale dragocenost u kineskoj kulturi i ekonomiji. Sušene kore mandarina (čenpi) su cenjene zbog svojih lekovitih svojstava, a njihova starost i kvalitet čine ih vrednim proizvodom na tržištu. Ovaj fenomen pokazuje da prava vrednost nije uvek očigledna, već se može naći u stvarima koje na prvi pogled deluju obično, ali kriju mnogo više.

POKLANJAMO TI BESPLATNU KNJIGU!

Upiši svoj e-mail i preuzmi BESPLATNU knjigu "Manje stresa, više sreće". Nauči jednostavne korake za smanjenje stresa, povećaj unutrašnji mir i živi sretnije!

Jedan klik do tvoje knjige i novih prilika!

Oglasi

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here