Oglasi - Advertisement

U nastavku našeg današnjega članka, malo se dotičemo nekih simptoma, koji se dešavaju tokom same noći. Naime, neko od nas se budi tijekom noći, a evo i koji su razlozi za takvo nešto…..

Sadržaj se nastavlja nakon oglasa

U nastavku današnjeg članka istražit ćemo implikacije buđenja tijekom noći bez vidljivog razloga. Smatrate li ovu pojavu bezopasnom i beznačajnom? U nastavku ćemo ispitati što to može značiti. Budite li se često u isti sat tijekom noći? Osjećate li se umorom, pospanošću ili razdražljivošću? Uvid u ta iskustva može se steći iz kineskog sata, koji se često naziva “sat bioloških organa”. Ovaj koncept biološkog sata organa filozofski je okvir koji dan dijeli na dvosatne segmente, pri čemu je svaki segment povezan s određenim organom.

  1. Ovaj sat je značajan u dijagnostici akupunkture, budući da ponavljajući simptomi koji se manifestiraju u isto vrijeme mogu ukazivati ​​na probleme s organom koji je aktivan tijekom tog određenog intervala. Kao rezultat toga, dosljedno buđenje u isti sat svaki dan, ili gotovo svaki dan, može sugerirati da jedan od naših organa pokušava prenijeti poruku. Muči se zaspati između 21 i 23 sata. može značiti probleme s imunološkim sustavom, štitnjačom, nadbubrežnim žlijezdama i metabolizmom. Nadalje, izazovi u započinjanju sna mogu biti povezani sa stresom, za što se vježbe opuštanja mogu pokazati korisnima.

Ustajanje negdje između 23:00 i 1:00 ujutro povezano je s radom žučnog mjehura; stoga, buđenje tijekom ovog vremenskog okvira može ukazivati ​​na komplikacije s vašim folikulima. U ovoj situaciji, moglo bi biti korisno razmisliti o promjeni prehrambenih navika uklanjanjem nezdravih masnoća. Kineski sat ukazuje na to da bi se mogao predložiti značajan stupanj sažaljenja (žuči) za druge. U takvim slučajevima, prakticiranje prihvaćanja i opraštanja može se pokazati korisnim. Preporuča se ustajanje između 1:00 i 3:00 ujutro, jer je to razdoblje ključno za zdravlje jetre.

Moguće je da se njezin rad suočava s prekidima. Osim toga, razmatranje promjene prehrane i poduzimanje procesa detoksikacije može biti korisno. Ustajanje između 3:00 ujutro i 5:00 ujutro također bi moglo biti korisno. Nužnost čišćenja debelog crijeva je evidentna. Ova potreba objašnjava zašto mnogi pojedinci svoj dan započinju posjetom zahodu. Ovo je vrijeme često povezano s osjećajem nestrpljenja, osjećajem zarobljenosti i nelagodom koja proizlazi iz ograničenih puteva za osobni razvoj. Jeste li se susreli s pojmom “vučji sat”? Ovaj koncept objašnjava zašto se svake noći budite u isto vrijeme. Otprilike tri sata nakon ponoći, dolazi do značajnog pada tjelesne temperature, što se podudara s vršnim razinama melatonina tijekom sna.

Možda ste se susreli s iskustvom buđenja u isti sat više uzastopnih noći. Ova pojava nije samo slučajna; može se objasniti medicinskim fenomenom. Ponavljani prekid sna u stalnom razdoblju tijekom noći povezan je s razinama hormona, posebice interakcijama između melatonina, serotonina i kortizola. Melatonin, koji se obično naziva hormonom sna, izlučuje tijelo u nedostatku svjetla i zatim se pretvara u serotonin, koji je poznat kao hormon užitka. Nasuprot tome, kortizol se oslobađa kao odgovor na tjelesni stres.

Otprilike tri sata nakon ponoći dolazi do značajnog pada tjelesne temperature jer razina melatonina doseže svoj vrhunac. Istovremeno dolazi do smanjenja razine kortizola i serotonina, što rezultira hormonskom neravnotežom neophodnom za postizanje kvalitetnog sna i mirnog buđenja. Nadalje, ovu fazu karakterizira manji pad cirkulacije krvi unutar određenih područja mozga, čineći pojedince posebno osjetljivima na negativne emocije kao što su strah ili pesimizam nakon buđenja. Tijekom tog vremena ne samo da se povećava vjerojatnost buđenja tijekom noći, već i poteškoće u povratku u san također eskaliraju, jer se pojedinci često brzo upuštaju u negativne misaone procese, kaže Krstarica.

Istraživači spavanja označavaju vremenski okvir između tri i četiri sata ujutro kao “vučji sat”, izraz koji vjerojatno potječe iz drevnih tradicija koji karakterizira kasne noćne sate kada većina jedinki spava, ostavljajući samo vukove budnima. Zateknete li se budni tijekom “vučjeg sata”, korisna metoda opuštanja je tehnika svjesnog disanja 4-7-8 koju je razvio dr. Mike Breus, koji je na TikToku također poznat pod oznakom @sleepdoctor. On preporučuje da se nakon buđenja u satima od tri do četiri ujutro udahne otprilike četiri sekunde, zadrži dah sedam sekundi, a zatim izdahne u trajanju od osam sekundi.

POKLANJAMO TI BESPLATNU KNJIGU!

Upiši svoj e-mail i preuzmi BESPLATNU knjigu "Manje stresa, više sreće". Nauči jednostavne korake za smanjenje stresa, povećaj unutrašnji mir i živi sretnije!

Jedan klik do tvoje knjige i novih prilika!

Oglasi

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here