Oglasi - Advertisement

U Srbiji je u posljednjih par godina itekako popularno to, da se sklapaju bračne zajednice sa djevojkama i ženama iz Albanije. Slijedi jako zanimljiva priča na ovu temu…..

Sadržaj se nastavlja nakon oglasa

Mešoviti brakovi u Buđevu: Priče koje donose novu nadu

Selo Buđevo, smešteno na pešterskoj visoravni, decenijama je bilo napusteno i oskudno, a izazovi su se smanjivali samo za one koji su imali sreće da pronađu partnerke koje bi bile spremne na život u ovom teško pristupačnom području. S godinama, broj neženja koji su želeli zasnovati porodice u Buđevu počeo je rasti, a mnogi su odlučili potražiti sreću u Albaniji, što se na kraju pokazalo kao mudar izbor.

Iako je u početku bilo puno sumnji u mešovite brakove, činjenica da su gotovo svi ovakvi brakovi opstali i dali plodove u vidu dece, govori u prilog tome da su ovakvi potezi imali dugoročno pozitivne efekte. Na kraju, Buđevo je ponovo zaživelo, a dečji smeh ponovo je odjekivao selom.

Nakon više od decenije, seoska škola je ponovo otvorila svoja vrata. Vest da su 11 od 12 učenika rođeni u mešovitim brakovima, a njihove majke bile Albanke, bila je pravo iznenađenje. Mešoviti brakovi, koji su doneli nove generacije, počeli su se smatrati kao najvažniji faktor revitalizacije ovog malog sela.

Vera Matović: Prva srpska snajka iz Skadra

Jedna od ključnih priča je život Vere Matović, prve Srpkinje koja je postala snajka iz Skadra i došla u Buđevo pre 13 godina. Vera je, govoreći za medije, naglasila da nikada nije zažalila zbog svog izbora. „Srećne smo, hvala Bogu, imamo petoro dece. Troje su njena, dvoje su moja. Imamo svega,” izjavila je Vera, ponosno govoreći o svom životu i porodici.

Njen put u Buđevo nije bio lak, ali danas je sa suprugom i decom srećna i ispunjena. Ona ističe da je, uprkos početnim teškoćama, naučila sve o životu na selu, te da je rad ključ uspeha i opstanka u ovim krajevima.

Violeta i Ljulja: Priče koje se ponavljaju

Slične sudbine deli i Violeta, koja se zaljubila u sestrinog devera, iako joj je, priznaje, bilo lakše jer je njena sestra Vera bila tu da je upućuje u sve izazove života na selu. Violeta smatra da je rad u ovom okruženju ključan za postizanje uspeha, jer „na selu mora da se radi, nije lako, ali ko je vredan, nauči.”

Takođe, u ovom selu živi i Ljulja Novčić, žena poreklom iz Albanije koja je pre 17 godina došla u Buđevo i udala se za Marka Novčića. Ljulja ima troje dece i smatra da je život na selu, iako zahteva puno truda, zapravo pun nagrada. „Na kraju, srećna sam što sam majka i lepo mi je sa Markom,” izjavila je Ljulja. Marko se složio, dodajući da život na selu podrazumeva rad od jutra do mraka, ali i zadovoljstvo koje dolazi s postignućima.

Mira Krivčević: Sreća u radu i samostalnosti

Sličnu sudbinu kao Ljulja deli i Mira Krivčević, žena iz Albanije koja je u Srbiju došla pre više od 13 godina. Mira je sa svojim suprugom Vukićem iz Višnjeva, a njihovoj ljubavi, koja je utemeljena na zajedničkom trudu i samostalnosti, već 13 godina raste. Mira ponosno ističe da nema ničeg slađeg od sjeničkog sira, dok istovremeno brine o devet krava, biku i junicama. Ovaj način života, iako zahtevan, daje Miru snagu i ponos zbog svega što je postigla.

Učenje iz iskustva: Barbara Korkoran i roditeljstvo

Ovaj tekst bi bio nepotpun bez priče o Barbari Korkoran, 75-godišnjoj američkoj preduzetnici i investitorki, koja je stekla bogatstvo samostalno, kroz rad i ulaganja. Barbara je poznata po svom pristupu roditeljstvu, jer je smatrala da je najvažnije da deca rano počnu raditi i uče radne navike. Nije želela da njena deca odrastaju u luksuzu i razmaženosti, već da nauče kako da prepoznaju neuspeh i kako se nositi s njim.

Barbara često ponavlja: „Bilo nas je desetoro dece u porodici i svi smo morali da počnemo jako rano da radimo kako bismo pomogli roditeljima i jedni drugima.” Iako je imala milione na računu, nije želela da njena deca žive od porodičnog nasledstva, već da postanu samostalni i postignu uspeh kroz vlastiti rad. Ona smatra da je to ključ za samopouzdanje i samostalnost.

Zaključak: Život na selu i važnost porodičnih vrednosti

Priče iz Buđeva i iskustva kao što je ona Barbare Korkoran pokazuju kako rad, strpljenje i samostalnost vode do dugoročnog uspeha, kako na selu, tako i u poslovnom svetu. Mešoviti brakovi u Buđevu su revitalizovali ovo napušteno selo, donoseći novu generaciju i porodične vrednosti koje se danas u ovom kraju veoma cene.

 

POKLANJAMO TI BESPLATNU KNJIGU!

Upiši svoj e-mail i preuzmi BESPLATNU knjigu "Manje stresa, više sreće". Nauči jednostavne korake za smanjenje stresa, povećaj unutrašnji mir i živi sretnije!

Jedan klik do tvoje knjige i novih prilika!

Oglasi

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here