Ako ste već bili suočeni s prijevarnim aktivnostima, možda ste naišli na neke od sljedećih fraza. “Očit je nedostatak logične dosljednosti. Uzmite u obzir značaj vaše veze s njim, jer se čini da ju je spreman ugroziti zbog nečeg beznačajnog, osobito kada otvoreno kaže da mu prijevara ne vrijedi. Oglas prati dodatni sadržaj. Nakon reklame, sadržaj se nastavlja. Svečano obećavam da se više nikada neću sudjelovati u takvom ponašanju.
- Ideja da će pojedinci koji su u prošlosti varali zauvijek biti nepošteni je mišljenje koje se često ponavlja. To navodi na pitanje: što ih sprječava da ponove svoje obmane ako su to već učinili? Vjerojatno će ubuduće biti oprezniji u prikrivanju svog ponašanja. Razborito je biti oprezan i izbjegavati povjeravanje takvim osobama. Duboko žalim zbog svog ponašanja. Vjerojatno osjeća grižnju savjesti što je otkriven.
Da mu je doista stalo do vaše sreće, ne bi aktivno težio vezama s drugim ženama. Ljudi koji pokazuju narcisoidne osobine nemaju empatije i zanemaruju osjećaje drugih. Mogu se pretvarati da su zabrinuti, ali njihova djela su u suprotnosti s njihovim riječima. Prikladno je da odgovorite tako što ćete reći: “I ja osjećam grižnju savjesti. Žalim zbog vremena koje sam posvetio tebi. Idući dalje, vaš me utjecaj potaknuo na ovu odluku. Ideja da bi žena svojevoljno podnijela partnerovu nevjeru nema nikakve osnove.
- To ne ovisi o njezinim djelima ili nečinjenjima, već proizlazi iz njegova uvjerenja da on ima pravo ispuniti svoje želje, bez obzira na granice postavljene u posvećenom odnosu. Veo tuge spustio se na mene, prekrivajući moje emocije. Uzmite u obzir moguće posljedice njegove tvrdnje da je u depresiji i da je jedini lijek da vam bude nevjeran. Razmislite kako će se pozabaviti ovim pitanjem u budućnosti.
Je li vjerojatno da će pronaći utjehu u naručju druge žene, koristeći je kao trenutni predah od svojih izazova? Ovaj je scenarij vrlo vjerojatan. Neprestani zvuk zvonjave tvog telefona postao mi je dosadan. Među muškarcima je prevladavajuća tendencija da svoje poteškoće pripisuju glasovima žena.
- Oni su brzi u pripisivanju krivnje ženama, čak i u nedostatku vlastitih pogrešaka. Ipak, ključno je priznati da niti jedan pojedinačni ženski glas ne posjeduje sposobnost da natjera muškarca da potraži društvo negdje drugdje; umjesto toga, njegova manjkava priroda ga tjera na takvo ponašanje.
BONUS TEKST:
Smještena u prednjem dijelu vrata, odmah ispod grkljana, nalazi se štitna žlijezda, vitalni organ u tijelu. Njegova glavna funkcija uključuje sintezu hormona koji reguliraju tjelesni metabolizam, diktirajući korištenje energije. Dopustite mi da vam pružim neke ključne informacije u vezi sa štitnjačom: proizvodnju dva ključna hormona, tiroksina (T4) i trijodtironina (T3), vrši štitnjača.
Ovi hormoni igraju ključnu ulogu u brojnim tjelesnim procesima, uključujući rast, razvoj, metabolizam, raspoloženje i rad mozga. Zamršena regulacija lučenja hormona štitnjače oslanja se na povratnu spregu koja obuhvaća hipotalamus, hipofizu i štitnjaču. Unutar ovog procesa, hipotalamus luči hormon koji potiče hipofizu na oslobađanje hormona koji stimulira štitnjaču (TSH).
TSH, zauzvrat, stimulira štitnjaču da oslobađa i T4 i T3. Jednom kada razine T4 i T3 u krvotoku dosegnu određeni prag, on inhibira oslobađanje TSH, čime se učinkovito kontrolira aktivnost štitnjače. Razne vrste poremećaja štitnjače mogu utjecati na tijelo. Poremećaj poznat kao hipotireoza nastaje kada štitnjača ne uspijeva proizvesti dovoljnu količinu hormona.
Taj se nedostatak može manifestirati brojnim simptomima, uključujući umor, debljanje, suhu kožu, depresiju i gubitak kose. Nasuprot tome, hipertireoza se odlikuje prekomjernom proizvodnjom hormona u štitnjači, što dovodi do simptoma poput gubitka težine, nervoze, ubrzanog rada srca i nesanice. Dvije različite autoimune bolesti utječu na štitnu žlijezdu: Hashimotov tireoiditis i Gravesova bolest.
U slučaju Hashimotovog tireoiditisa, imunološki sustav usmjerava svoj napad prema štitnjači, što rezultira hipotireozom. Suprotno tome, Gravesova bolest izaziva hipertireozu i manifestira se simptomima uz povećanje štitnjače, obično poznate kao guša. Postupci dijagnostike i liječenja poremećaja štitnjače obično uključuju procjenu razine hormona štitnjače u krvotoku, kao i provođenje dodatnih pregleda poput ultrazvuka štitnjače ili scintigrafije.
Pristup liječenju razlikuje se ovisno o dijagnozi, ali opcije mogu uključivati davanje hormona štitnjače nadomjesna terapija za osobe s hipotireozom ili korištenje lijekova koji ometaju proizvodnju hormona štitnjače za one s hipertireozom. U određenim slučajevima, kao što je postojanje čvorova ili tumora štitnjače, kirurška intervencija može se smatrati neophodnom.
Postizanje i održavanje optimalne funkcije štitnjače i cjelokupnog zdravlja zahtijeva točnu identifikaciju i liječenje poremećaja štitnjače. Dosljedni pregledi i praćenje kritične su komponente u učinkovitom upravljanju ovim stanjima. Ako naiđete na bilo kakve znakove potencijalnih problema sa štitnjačom, nužno je odmah potražiti liječničku procjenu i intervenciju.