– Na društvenim mrežama se itekako može naći jako puno informacija i iskrenih ispovijesti, koje su povezane sa ljubavnim vezamaa. Svi to vole pročitati, a ponekad se i mi sami nađemo u situacijama da se pronađemo u takvim nekim pričama.
- U posljednje vrijeme uvelike se kruže vijesti o razvodu uglednih parova u našoj blizini. Ipak, najzaprepašćujuća vijest koja je zaokupila pažnju je raspad braka Dragane Mirković. Kao rezultat toga, platforme društvenih medija vrve od mnoštva komentara i rasprava o ovom pitanju. Zanimljivo, korisnik je naišao na intrigantan članak koji se odnosi na poznatog ruskog psihologa Mihaila Litvaka. U nastavku vam pružamo daljnju razradu ove teme.
Poznati ruski psiholog Mikhail Litvak upozorava da ne treba izgovarati frazu koju su bezbrojni muškarci izgovorili u brojnim prilikama. Rečenica koja mnogim ženama često izmami osmijeh je “Ne mogu živjeti bez tebe”. Međutim, Litvak tvrdi da ovu izjavu treba shvatiti kao znak upozorenja da je možda došlo vrijeme za prekid veze s takvim muškarcem. Litvak naglašava da same riječi ne služe kao dokaz ljubavi.
“Ako se muškarac izražava na ovaj način, izgovarajući ‘Trebam te! Ne mogu živjeti bez tebe!’, preporučljivo je stvoriti distancu između sebe i njega. Ako se toliko oslanja na vas da ne može zamisliti život bez Vi, tada ćete se naći u situaciji da nećete moći učiniti niti jedan korak bez njegove prisutnosti“, savjetuje psihologinja, pojašnjavajući na koji način voljenom muškarcu iskazati iskrenu ljubav.
- Psihologinja tvrdi da pravi muškarac svoje osjećaje artikulira na sljedeći način: “Zadovoljan sam s tobom, krenimo zajedno na životni put.” To nedvosmisleno pokazuje njegovu naklonost prema vama, jer njegova želja da plovi kroz život uz vas označava njegovu percepciju vas kao pametne i pouzdane žene. Psihologinja ističe da je to najveći kompliment. Što se tiče ljubomore, Mihail Litvak tvrdi da ona proizlazi iz osjećaja nesigurnosti. Tvrdi da pravi muškarac shvaća da ga partnerica nikada ne bi izdala i djeluje s uvjerenjem da neće ugroziti sreću koju su zajedno izgradili.
Litvak tvrdi da je za idealno partnerstvo prednost da supružnici dijele slično društveno i obrazovno podrijetlo. U tom okviru, partner za kojeg se smatra da ima viši status treba aktivno podržavati svog partnera u postizanju jednakog osobnog rasta. Ova demonstracija iskrene ljubavi i predanosti je ključna. Litvak ističe primjere u kojima muškarci koče napredak i razvoj žena. Kako bi ilustrirao ovu tvrdnju, spominje slučaj uspješnog poslovnog čovjeka koji je oženio 17-godišnju frizerku.