Nakon tri burna dana zasjedanja u Skupštini Srbije, premijerka Ana Brnabić je porglašena i presjednicom iste na veliko negovdovanje opozicije. Ona kao osoba nije baš omiljena i u samom početku svoje karijere nije imala veliku podršku. U potrazi za velikom čitalačkom publikom, moderni mediji često daju prednost kvantitetu nad moralnim i društvenim vrijednostima. Kako bi se izdvojile od konkurencije i privukle široku publiku, ove medijske organizacije često koriste strategiju označavanja svog sadržaja kao “ekskluzivnog”.
Rođena u Beogradu 1975. godine, Ana Brnabić napravila je značajan napredak u svojoj karijeri. U avgustu 2016. godine imenovana je za uvaženog ministra državne uprave i lokalne samouprave. Naoružana diplomom MBA na renomiranom Univerzitetu Hal u Velikoj Britaniji, ona donosi preko deset godina neprocenjivog iskustva u radu sa međunarodnim organizacijama, stranim investitorima, lokalnim samoupravama i javnim sektorom u Srbiji.
Imajući ključnu ulogu člana odbora neprofitne organizacije Peksim, bila je ključna u stipendiranju talentovanih studenata iz Srbije i Makedonije. Ovi naučnici su motivisani da se vrate u svoje zemlje i daju vrijedan doprinos rastu i napretku svojih zajednica nakon završetka magistarskih studija na Cambridgeu. U okviru Continental Wind Serbia (CWS), preuzela je funkciju direktora i imala ključnu ulogu u nadgledanju uspešnog izvođenja značajne investicije od 300 miliona evra za projekat vetroparka koji se nalazi u opštini Kovin.
Anina nepokolebljiva posvećenost politici je uvek bila transparentna, a njena porodica je stajala uz nju na svakom koraku, posebno njena majka, koja se do nedavno retko pojavljivala u javnosti. Ključna faza u njenoj karijeri bila je njeno aktivno učešće u raznim američkim konsultantskim kućama koje su sprovodile projekte u Srbiji, finansirane od strane Američke agencije za međunarodni razvoj (USAID).
Kao zamenik direktora Projekta za razvoj konkurentnosti Srbije, takođe je doprinela svom stručnom usavršavanju Programu reforme lokalne samouprave u Srbiji i bila je na poziciji višeg koordinatora Programa ekonomskog razvoja opština.
Osnivanje Nacionalne alijanse za lokalni ekonomski razvoj (NALED) 2006. godine bio je ključni momenat u njenoj karijeri. Kao osnivački član, a kasnije i predsednik Upravnog odbora NALED-a, odigrala je ključnu ulogu u njegovom rastu i transformaciji u vodeću privatno-javnu organizaciju usmerenu na unapređenje privrednog ambijenta u Srbiji.
Uspostavljanjem snažnog partnerstva sa Vladom Republike Srbije, NALED je efikasno podsticao globalnu konkurentnost Srbije i značajno doprineo njenom poboljšanju položaja na indeksu Doing Business Svetske banke. Za 2013. godinu osvojila je cijenjenu nagradu „Poslovna žena godine“ u kategoriji „Društveno odgovorno poslovanje“.
Priznajući da su joj u posljednje vrijeme smanjene mogućnosti za fizičku aktivnost, premijerka je otvoreno izrazila svoju posvećenost održavanju kondicije opredjeljujući se da koristi stepenice kad god je to izvodljivo. Ranije je provodila rigoroznu rutinu vježbanja, vjerno posjećujući teretanu ne manje od tri puta sedmično, a tokom svojih mlađih godina, svim srcem se posvetila plivačkom sportu.
Ana Brnabić tvrdi da čaša piva ili belog vina služi kao ultimativni lek za stres nakon napornog dana. Pored onoga što smatra “tipičnim” načinom života, kuhanje smatra i sastavnom komponentom ovog načina života. Za mene je kuvanje oduvek bilo način da se opustim i pronađem unutrašnji mir. Jednostavni postupci rezanja i miješanja sastojaka, zajedno s uzbuđenjem eksperimentiranja s okusima, ispunjavaju me čistom srećom. Ne ustručavam se reći da su moje lazanje zaista izuzetne.
Iako bi neki mogli tvrditi da su lazanje moje tetke najvažnije, prošlo je dosta vremena otkako sam zadnji put napravila ovo izvrsno jelo. Kada se moje trenutne obaveze privedu kraju, željno očekujem da ću ponovo otkriti svoju ljubav prema kuvanju i uroniti u potragu za stvaranjem vrhunskih lazanja.