Kraljica Elizabeta je preko 60 godina bila na čelu Engleske, i niko nije vjerovao da će ona jedan dan da umre. Jednostavno, žena je imala 98 godina kada je preminula, a izgledala je opet jako dobro za svoje godine. Na kraju se samo ugasila, a njen sin Čarls je napokon dočekao i svojih 5 minuta da sjedne na prijesto. Međutim, nije prošlo jako puno vremena, i sve je krenulo po zlu za njega.
Uz diplomatske sastanke s ambasadorima, kralj Čarls se upustio u virtuelni razgovor sa kanadskim premijerom Justinom Trudeauom iz veličanstvenosti Bakingemske palate. Danas je Bakingemska palata predstavila kolekciju fotografija na kojima je prikazano toplo držanje kralja Čarlsa dok je razmenjivao pozdrave i rukovanje sa ambasadorima Alžira i Mauritanije.
Prema Telegraphu, ove slike su snimljene nakon dijagnoze neotkrivenog raka kod 75-godišnjeg monarha, što je rezultiralo značajnim smanjenjem njegovih profesionalnih odgovornosti.
Uprkos preprekama s kojima se suočava, kralj je snimljen na filmu kako pokazuje veselo i uključeno ponašanje. Uključujući se na sastanke i video konferencije, on ima pozitivan stav.
Uporedo sa sastancima sa ambasadorima, kralj Čarls se upustio u virtuelni razgovor sa kanadskim premijerom Justinom Trudeauom iz kraljevskih okvira Bakingemske palate. Uhvaćen na fotografijama, kralj se može vidjeti kako pažljivo razgovara sa gospodinom Trudeauom kroz ekran kompjutera, što je primjer njegove nepokolebljive posvećenosti i postojane predanosti svojim obavezama. U međuvremenu, pojavile su se vijesti da će vojvotkinja od Cambridgea, Kate Middleton, nastaviti svoje službene dužnosti na predstojećoj ceremoniji Trooping the Color 8. juna. Međutim, Kensingtonska palača tek treba da potvrdi njeno prisustvo, što je podstaklo spekulacije u vezi s njenim ponovnim ulaskom u aktivan javni angažman .
Uprkos preprekama na koje nailaze, kralj Čarls i Kejt Midlton, istaknute ličnosti britanske kraljevske porodice, dosljedno osvajaju javnost svojim angažmanom i nepokolebljivom predanošću svojim obavezama. Zaruke i diplomatski susreti u kojima učestvuju sa stranim uglednicima imaju značajan značaj u narativu kraljevske porodice, služeći kao izvor fascinacije za širu javnost. U vezi s tim, britanski princ Hari danas je izrazio da bolest kralja Čarlsa ima potencijal da podstakne veće jedinstvo unutar britanske kraljevske porodice.
Kako prenosi Reuters, Hari je u intervjuu za američku televiziju ABC izrazio uverenost u ujedinjujuću moć bolesti u porodicama. On je svakodnevno posmatrao ovaj fenomen, naglašavajući snagu koja se javlja kada se porodice okupljaju. Bakingemska palata je nedavno otkrila da je kralj Čarls dobio dijagnozu “nekog oblika raka”. Shodno tome, svi javni nastupi su odgođeni do daljnjeg.
U razdoru s ostatkom kraljevske porodice, Harry i njegova supruga Meghan su se distancirali i preselili u Kaliforniju 2020. godine, odrekavši se svojih kraljevskih odgovornosti. Međutim, uprkos tome, Hari je nedavno otputovao u London da poseti britanskog monarha ubrzo nakon što su vesti o njegovoj bolesti postale javne.
Nakon što je otkrivena njegova dijagnoza raka, kralj Charles III je prošle sedmice započeo liječenje.
I dalje nedostaje informacija iz kraljevske porodice o Charlesovoj bolesti, posebno o specifičnoj vrsti raka s kojim se suočava. Važno je napomenuti da se britanski kralj Charles III oglasio u ponedjeljak, otkrivajući svoju borbu s rakom, pojašnjavajući da nije riječ o raku prostate, već o potpuno drugom obliku.
Šokirajući naciju, Čarls je uspešno istakao značaj pravovremene kontrole tela i godišnjih pregleda.
Zbog uvećane prostate, kralj je potražio medicinsku pomoć u bolnici. Međutim, testovi su otkrili daleko ozbiljnije stanje – rak. Kako su se širile vesti o njegovoj bolesti, princ Hari se vratio u London da poseti svog oca, iako nije imao priliku da vidi svog brata Vilijama. Zanimljivo je da se nakon objave kraljevog zdravlja na društvenim mrežama ponovo pojavio video koji prikazuje krunisanje kralja Charlesa. Ono što je svima privuklo pažnju je izvanredan prizor uhvaćen na snimku – misteriozna figura obučena u crno stoji na ulazu u Vestminstersku opatiju.
Figura, ukrašena tmurnom odjećom koja podsjeća na sumornog žeteoca, ulijevala je osjećaj užasa dok se kretao mučno sporim tempom, izazivajući drhtavicu kod svih koji su pogledali video. Međutim, na kraju se pokazalo da je ova osoba bila samo pomoćnik uključen u vjerske rituale.
Može li se ovo protumačiti kao signal? Pojedinci su izrazili nevjericu i spekulisali da je Reaper stigao da preuzme kralja, kako se navodi u objavi.