Nakon izlaganja štetnim parama koje je ispuštao član hotelskog osoblja, najmanje 26 gostiju na Cipru bilo je potrebno hospitalizirati.


Vlasti trenutno istražuju dvije osobe, 57-godišnjeg nadzornika i 28-godišnjeg radnika, oboje zaposleni u hotelu u Geroskipuu. Provjeravaju ih se zbog navodne umiješanosti u opasne ili nehajne radnje koje su uzrokovale tjelesne ozljede.

Prema službenim informacijama, 28-godišnjak je navodno u preljevni kanal bazena izlio ukupno deset litara kalcijevog klorida i klora. Ova kombinacija, kada se pomiješa, proizvodi opasne pare, kako je navedeno u izvješću CyprusMaila.

Nakon incidenta koji se dogodio u ponedjeljak, ukupno 12 odraslih i 14 djece naknadno je prebačeno u Opću bolnicu Paphos.

Policija na Cipru podnijela je službeni zahtjev za uhićenje upravitelja hotela zbog nezakonitog zapošljavanja 28-godišnjaka čije radne obveze nisu bile u skladu s uvjetima njegova zaposlenja. Međutim, zahtjev je naposljetku odbio Okružni sud Paphosa.

Kao mjera predostrožnosti, dvoje djece je u ponedjeljak navečer primljeno u bolnicu nakon što su bila izložena parama klora. Međutim, očekivalo se da će kasnije tijekom dana biti otpušteni.

Izlaganje otrovnim parama može rezultirati iritacijom kože, opeklinama i respiratornim problemima.

Unatoč tome, vjeruje se da su pojedinci koji su bili izloženi štetnom plinu imali samo manje simptome, bez prijavljenih značajnih komplikacija.

Dodatni tekst: 

U nastavku su navedena različita medicinska oboljenja koja mogu rezultirati sekundarnom hiperhidrozom. Imajte na umu da je ovaj konkretan tekst objavljen 3. travnja 2024. u 11:50. Da biste učinkovito riješili problem obilnog znojenja, neophodno je razumjeti njegovo podrijetlo i temeljne katalizatore. Pretjerano znojenje ne treba promatrati kao izoliranu bolest, već kao okolnost koja može nastati zbog mnoštva utjecaja.

Postoje dvije glavne vrste prekomjernog znojenja: generalizirano i žarišno. Generalizirano znojenje javlja se po cijelom tijelu, dok je žarišno znojenje ograničeno na određena područja. Ta područja uključuju pazuhe, dlanove i stopala, kao i glavu i lice. Nasuprot tome, sekundarna hiperhidroza, koja je potaknuta temeljnim stanjem, obično se manifestira kao raširen problem koji utječe na cijelo tijelo.

Pretjerano znojenje može se pripisati različitim čimbenicima, kao što su oslabljena funkcija živaca, nakupljanje tekućine i izazovi u regulaciji tjelesne temperature i metabolizma. Ovo su glavni uzročnici ovog stanja. Ovdje smo sastavili katalog medicinskih stanja koja mogu izazvati sekundarnu hiperhidrozu. Među njima je dijabetes, stanje poznato po svom utjecaju na održavanje stabilne razine šećera u krvi.

Tipičan proces prijenosa glukoze, koja se obično naziva šećerom, iz krvotoka u stanice olakšava inzulin, hormon koji služi kao izvor energije. Međutim, osobe s dijabetesom nailaze na poteškoće u ovom procesu ili zbog nedovoljne proizvodnje inzulina ili zbog razvoja otpornosti njihovih stanica na učinke inzulina. Posljedično, dijabetes je obilježen povišenim razinama šećera u krvi, stanje poznato kao hiperglikemija.

Nasuprot tome, kada je sposobnost tijela da kontrolira šećer u krvi ugrožena, može doći do pojave niske razine šećera u krvi ili hipoglikemije. Pojava dijabetesa pokreće niz reakcija unutar živčanog sustava, a jedna od njih je prekomjerno znojenje. Dugotrajna izloženost povišenim razinama glukoze u krvi može imati štetne učinke na živce, što dovodi do oštećenja.

Stanje koje se naziva dijabetička neuropatija često se smatra posljedicom dijabetesa i uključuje oštećenje živaca. Infekcija i upala ovojnice srca medicinski je poznata kao endokarditis, pri čemu su glavni krivci bakterije, iako virusi ili gljivice također mogu biti odgovorni. Pretjerano znojenje, osobito tijekom noći, čest je simptom povezan s endokarditisom.

Infekcija, upala i reakcija imunološkog sustava mogu dovesti do povišenja tjelesne temperature, što je vidljivo kroz znojenje. Smještena u prednjem dijelu vrata, štitnjača služi kao ključni endokrini organ. Njegova primarna funkcija uključuje proizvodnju hormona koji igraju ključnu ulogu u regulaciji bitnih tjelesnih procesa kao što su metabolizam, disanje, otkucaji srca, tjelesna težina i tjelesna temperatura.

Oglasi