Ovaj jednostavan i jeftin recept za održavanje zdravlja zglobova preporučuju vojni liječnici kao učinkovit tretman za probleme sa zglobovima, leđima, nogama i vratom.

Potrebno je nabaviti 150 g jestive želatine, koju možete kupiti u bilo kojoj trgovini. Uveče, u četvrt šolje hladne vode stavite 5 grama želatine (dve kašike), pomiješajte dobro i ostavite u frižideru preko noći. Želatina će se preko noći zgusnuti i formirati žele.

Ujutro, na prazan želudac, popijte ovu smjesu. Možete je miješati sa sokom, medom, jogurtom ili kefirom prema vašem ukusu. Djeluje tako da ublažava bolove u zglobovima, leđima, nogama, vratu i slično. Mnogi primjećuju olakšanje već nakon sedmice korištenja, a preporučuje se tretman od mjesec dana. Ponovite tretman nakon 6 mjeseci.

Želatina je prirodni izvor kolagena iz goveđeg vezivnog tkiva, koji pozitivno utječe na obnovu i jačanje vezivnog tkiva, što je ključno za zdrave zglobove. Pomaže i u jačanju srčanog mišića, poboljšava metabolizam, potiče zdravlje kože, te pruža elastičnost tetivama i ligamentima. Osim toga, želatina je važna u prevenciji osteoporoze i osteoartritisa te poboljšava rast kose i noktiju.

Ovaj jednostavan, ali moćan tretman pokazuje da ne moraju svi zdravstveni problemi zahtijevati skupe lijekove, već da prirodni pristup može imati značajan utjecaj na naše zdravlje i dobrobit.

 

NAJČITANIJE DANAS: 

Formiranje gljivica može znatno narušiti zdravlje noktiju, uzrokujući vidljivu promjenu boje koja je osobito primjetna i estetski neugodna, posebno za žene.

Iako nokti možda ne obavljaju vitalne funkcije poput srca ili drugih organa, ipak su važan dio naših ruku i stopala. Njihovo održavanje u besprijekornom stanju važno je jer pridonosi estetskom izgledu i može ostaviti snažan dojam prilikom susreta s drugima. Gubitak zdravlja noktiju, poput promjene boje uzrokovanje gljivičnim infekcijama, može značajno utjecati na opće stanje naših noktiju.

Gljivične infekcije noktiju često dovode do promjene boje noktiju, čineći ih žutim ili čak crnim. Ovaj problem nije samo estetski, već može uzrokovati i neugodan miris, što je čest problem s kojim se suočavaju mnogi pojedinci. Identifikacija onihomikoze, ili gljivične infekcije noktiju, obično se postavlja putem mikološke dijagnostike. Za utvrđivanje infekcije potrebno je uzeti uzorak zahvaćenog područja nokta.

Liječenje gljivičnih infekcija noktiju može biti izazovno, ali postoje efikasne mogućnosti koje uključuju lokalne antimikotike, oralne lijekove ili čak kirurško uklanjanje zahvaćenog nokta. Rani početak liječenja ključan je za uspješno rješavanje ovog problema i povratak zdravom izgledu noktiju.

Oglasi